Edirne Ülkü Ocakları'ndan 15 Temmuz Mesajı

Edirne Ülkü Ocakları'ndan 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz darbe girişiminin 3. yılı olması nedeniyle Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Barış Gündoğdu yaptığı açıklamada ' Ülkücü Hareket varolduğu günden bu yana Türk Milletinin felahı ve selahiyyeti için mücadelesini devam ettirmektedir.' dedi.

Başkan Barış Gündoğdu Sözlerine şöyle devam etti :

 

Tarih Bu Aziz Millete İhanet Edenlerin Hazin Sonlarıyla Doludur

 

15 Temmuz 2016 tarihinde yurtta sulh adı altında, ülkemiz üzerinde kirli ve kanlı emelleri olan karanlık çehrelerin kontrolünde olan Fetö terör örgütü, milletimizin iradesine şerh düşmeye kalkışmıştır.Hain girişimleri kendilerine çıkmaz olmuş, bu çıkmazda demokrasi önlerinde duvar olmuştur. Tarih bu aziz millete ihanet edenlerin hazin sonlarıyla doludur.

 

Hain darbeciler, karşılarına çıkacak sarsılmaz Türk iradesini hesaba katmamış ve bu milletin ortaya çıkaracağı beraberlik ruhunu göz önünde bulunduramamışlardır. Ellerindeki silahlara güvenerek milletimizin egemenliğine kast eden satılmış ruhlar,iman ve inanç dolu Türk halkının bağımsızlık refleksi karşısında yeksan oldular. Nişangahları millete dönmüş tanklarla, sayısız kurşunlarla tarihi zaferler ve kahramanlıklarla dolu birmilleti yenebileceklerini, demokrasiyi vatanımızdan silebileceklerini zanneden korkaklar; bu milletin geçmişte yedi düvele ,teknolojik her türlü imkansızlığa ve döneminin en güçlü donanmasına ; kalplerindeki iman sayesinde galip geldiklerini yine hatırlarına getirmemişlerdi. Ancak kirli emellerinin başlarına geçtiği o gece bu millet kararlılığıyla, duruşuyla ve metanetiyle çirkin planları bozmuş, gerçekleştirilmek istenen hain sistemi tuzla buz etmiştir.

 

Yapılan densizlik bizzat halkın kendisine ve Türk demokrasisinedir. Türkiye bu alçaklık karşısında çocuğuyla, genciyle,yaşlısıyla mücadele etmiş ve milletin iradesini yok sayan, demokrasiyi ipe götürmeyi hedefleyen bu hainlerin oyunlarını bozmuştur. Topraklarımız üzerinde kanlı hedefleri olan şer odakları bir kez daha milli şuura sahip bir halk karşısında tökezlemiş,kuytu odaların pis masalarında planladıkları senaryonun zannettikleri kadar kolay gerçekleşmeyeceğini bir kez daha anlamışlardır.

 

 

En Kötü Demokrasi, En iyi Darbe İdaresinden Daha Evladır  

 

15 Temmuz 2016 gecesinde Ülkücü Hareketin Lideri Dr. Devlet Bahçeli egemenliğimize yapılan her türlü saldırıyı bertaraf edeceğimizi söylemiş ve ne pahasına olursa olsun demokrasinin korunacağını işaret etmiştir.Aklımıza Başbuğ Alparslan Türkeş'in "En kötü demokrasi,en iyi darbe idaresinden daha evladır." sözü gelmektedir.

 

Ülkücü Hareket varolduğu günden bu yana Türk Milletinin felahı ve selahiyyeti için mücadelesini devam ettirmektedir.Bir kısım çevreler gibi darbe teşebbüsünün sonucu netleşmeden açıklama yapmamak yerine anında tavrını ortaya koyan lideri önderliğinde cumhuriyetimizin varlığı için savaşmaya devam edecektir.

 

 

 Saygı ve Minnetle Yad Ediyoruz 

 

Fetö’nün organize ettiği bu kanlı saldırı, şanlı Türk Milleti’nin güçlü iradesiyle bertaraf edilmiş, eli kanlı FETÖ militanları hain emellerine ulaşamamıştır. 15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden, yaşlı, genç, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkmış ve canı pahasına vatanını müdafaa etmiştir. Vatan müdafaasında canını veren tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnet ile anıyorum. Gazilerimize Allah’tan sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum. Yüce Allah Türk Milletini Korusun ve ilelebet Yüceltsin. Ne Mutlu Türküm Diyene ! 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.