1 Kilo Çay 140 TL'yi Geçti! Çay Fiyatları Yeniden Arttı!

1 Kilo Çay 140 TL'yi Geçti! Çay Fiyatları Yeniden Arttı!

Çay fiyatlarına yeni zam geldiği belirtiliyor. Şirketten gelen duyuru sonrasında 1 kilo çayın fiyatı da belli oldu. Peki çay, market raflarında kaç TL'ye satılacak?

Türkiye'nin en sevilen içeceklerinden biri olan çay, son dönemde fiyat artışları ile gündeme gelmiştir. Çaykur, Türkiye'nin en büyük çay üreticisi olarak, son dönemde birden fazla fiyat güncellemesi yapmıştır. En son eylül ayında yüzde 15'lik bir fiyat artışı yapıldı. Bu artış, sadece son üç ayda dördüncü kez gerçekleşti. Fiyat artışları, Haziran ayından bu yana toplamda yüzde 88,2'ye ulaşmıştır.

Çaykur Ürünlerine Zam

Çaykur, son dönemde dört farklı zaman diliminde fiyatları güncellemiştir: Haziran'da yüzde 43, Temmuz'da yüzde 9.5, Ağustos'ta yüzde 4.5 ve en son Eylül'de yüzde 15. Fiyat artışları son 97 günde dört kez yapılmış olup, bu durum tüketiciler tarafından olumsuz bir şekilde karşılanmıştır.

1 Kilo Çay Kaç TL Oldu?

Bu son artışla, 1 kilo çayın raf fiyatı 19,35 TL yükselerek 148,35 TL'ye çıkmıştır. Toptan satış yapan şirketler de bu yeni fiyat listesini almışlardır. Özellikle çayın Türk kültüründeki yeri düşünüldüğünde, bu artışların tüketicileri ciddi şekilde etkileyeceği bir gerçektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.