2022 Yılı Emekli Maaşlarına Ne Kadar Zam Geldi? SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Zam Yüzdesi

2022 Yılı Emekli Maaşlarına Ne Kadar Zam Geldi? SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı Zam Yüzdesi

Emekliler, yıl sonu itibariyle önemli bir zam bekliyor. Emekli maaşlarına zam yapılması milyonlarca vatandaş için önem taşımakta. Peki SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'na kayıtlı vatandaşlar 2022 yılında ne kadar maaş alacak? Hükümete sunulacak zam teklifleri ve enflasyon verilerine göre karar verilecek.

2022 yılına çok az bir zaman kaldı. Emekliler, enflasyon verilerinin baz alınarak yapılması planlanan emekli maaşı zammını araştırıyor. TÜİK verilerine bakılacak olursak zamla ilgili önemli detaylar ortaya çıktı. SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerini ilgilendiren bu gelişme ile birlikte sendikaların tavrı da merak konusu oldu. Peki emeklilere yüzde kaç zam yapılacak? Enflasyon zammına ilişkin en son detayları paylaşıyoruz.

%8,45 Enflasyon Zammı

Emeklilere gelecek enflasyon zammıyla beraber ortalama %8,45'lik zam gelebileceği düşünülüyor. 2021 yılı ikinci dönemdeki enflasyon değişimine göre de bir karar verilebilir. Asgari ücretliler de sene sonu çeşitli veriler öncülüğünde zam alacak. Hükümet ile sendikaların görüşmesi ve zam tekliflerinin değerlendirilmesi bekleniyor. SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'ndaki emeklilerin beklentisi mevcut.

Emekli Maaşı Kaç TL Olacak?

Bağ-Kurlularda emekli maaşının en düşük 1802 TL olduğu biliniyor. SSK emeklilerinde ise maaş 2624 TL. Dolayısıyla gelecek zamla beraber SSK'lıların en düşük 3000 TL'ye yakın alması muhtemel gözüküyor. Yakın zamanda yapılacak zamla beraber emekli maaşlarındaki son durumu gözden geçireceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.