28 Mayıs Öncesi Asgari Ücret Kaç TL Olacak? İşçinin Maaşı Artıyor!

28 Mayıs Öncesi Asgari Ücret Kaç TL Olacak? İşçinin Maaşı Artıyor!

Asgari ücretli çalışanlar için sevindiren haber geliyor. Seçim sonuçlarıyla birlikte 28 Mayıs öncesinde asgari maaş alanlar kaç TL zam alacak? Maaş ödemelerinde inanılmaz artışlar bekleniyor. İşte maaş ödemelerinde son durum...

En düşük çalışan maaşı olarak geçen asgari ücrete yeni bir zam gelmesi beklenmekte. Özellikle de Temmuz öncesinde somut bir adım atılacak mı bu soru yanıt bulacak. Son olarak 2023 yılı Ocak ayından itibaren 8500 TL ödenmesi kararlaştırılan asgari ücrette, maaşların artması muhtemel gözüküyor.

Asgari Ücret Kaç TL Olacak?

Yeni zamla birlikte asgari ücret ortalama %30 ila %40 artış gösterebilir. Bu da asgarinin 10 bin TL'nin çok üzerine çıkabileceği anlamına geliyor. Maaşın ortalama 11 bin TL olabileceği belirtilmekte. Yine de kesin sonuç olmamakla beraber enflasyon verilerinin bu konuda belirleyici olacağını ifade edelim.

Milyonlarca Çalışan Zam Bekliyor

Milyonlarca asgari ücretli çalışanın zam beklediği ve maaş artışı için ne zaman açıklama yapılacağını beklediğini biliyoruz. Ancak bu konuda henüz resmi ifadeler gelmedi. Temmuz ayında yapılması planlandığı yönünde Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapmıştı. Güncel olarak detaylar ve çok daha fazlasını sizler için paylaşmayı sürdüreceğiz.

İşveren Daha  Fazla Maliyet Ödeyecek

Asgari ücret zammı sonrasında işverenin daha fazla maliyet ödeyeceği tahmin edilmekte. Çünkü brüt asgari ücret ile birlikte çalışanın sigorta ödemesi de işveren tarafından yapılıyor. Yine de bu noktada devlet yardımları devreye girmektedir. Bakalım asgari ücretli çalışanlar, alım güçlerini daha da fazla yukarı çekebilecek mi...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.