30 Ay Boyunca Yardım Parası Verilecek! Bakanlık İhtiyaç Sahiplerine Yapılacak Ödemeleri Duyurdu!

30 Ay Boyunca Yardım Parası Verilecek! Bakanlık İhtiyaç Sahiplerine Yapılacak Ödemeleri Duyurdu!

30 ay boyunca düzenli olarak ödeme yapılan destek programıyla ilgili bilgil verildi. Bakanlık resmi internet sitesinde detaylar aktarıldı. Peki yardım programında kim ne kadar ödeme alıyor? Bu şartları karşılayanlar için her ay para verilecek...

Pek çok sosyal yardım ödemesi bulunsa da bunların çoğu belirli sınıfları ve maddi durumu olmayan vatandaşları kapsamaktadır. Ancak hastalığı olan ve kronik şekilde ilerleyen hastalar için de önemli destekler sunuluyor. Özelilkle de bakanlığın belirlemiş olduğu bazı hastalıklar için yüksek miktarda ve aynı zamanda uzun süreli yardım ödemeleri yapılmaktadır.

 6 aydan 30 aya kadar yapılacak ödemelerle birlikte Tüberküloz ve SSPE hastalarına düzenli para yardımında bulunulacaktır. Hastalığın devam ettiği süre boyunca ödeme almaya devam edeceksiniz. Öte yandan bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan bilgi doğrultusunda, hastalık için yapılan destek ödemeleri ve yardım programının tanımı için aşağıdaki ifadelere yer verildi.

"Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastaların öz bakım ihtiyaçları ve fiziki ortamlarının iyileştirilmesi için geliştirilen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik (SYDT) Fonu ile finanse edilen bir yardım programıdır."
Psiko-Sosyal Ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz Ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı, 2023 yılı itibarıyla vatandaşlara verilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda ödeme miktarları da sorulmaktadır. 2023 yılına özel bir duyuru yapılmış olmasa da internet sitesi üzerinde söz konusu destek ödemesi için bu ifadeler kullanıldı: "Bu yardım programı kapsamında şartları sağlayan ve Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından başvurusu kabul edilen Tüberküloz veya SSPE hastalarına (10.000) gösterge rakamı ile memur aylık katsayısının çarpımı sonucu bulunacak tutar kadar düzenli nakdi yardım yapılır. Bu rakam 2022 yılı İkinci yarısı için 3.336,03 TL.’dir. Ödemeler her ayın 25 inde PTT üzerinden kişilerin hesaplarına aktarılır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.