7500 TL Az Gelince Emekliye Bir Zam Daha Yolda!  Bakan Vedat Bilgin Emekli Zammına Son Noktayı Koydu!

7500 TL Az Gelince Emekliye Bir Zam Daha Yolda! Bakan Vedat Bilgin Emekli Zammına Son Noktayı Koydu!

En düşük emekli maaşı için yeni zam haberi yolda. 7500 TL'yi az bulan emekliler Bakan Bilgin'in açıklamasını dinledi. Peki en düşük maaş bu sefer kaç TL'ye çıkacak? SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve EYT'liler dikkat...

Geçtiğimiz aylarda yapılan 2000 TL'lik zamla birlikte emeklilerin maaşı bir anda artmıştı. Ancak şöyle bir durum vardı ki tüm emekliler maaş zammından faydalanamıyordu. Zam öncesi maaşınız 7500 TL veya daha üzerinde ise zaten sizin ödemeniz artmayacaktı. Bu nedenle pek çok emekli yeni maaş zammını yeterli bulmadı. Hükümet ise konuyla ilgili çalışmalarını en etkili şekilde sürdürüyor. Alınan kararlar doğrultusunda Bakan Vedat Bilgin'den son noktayı koyacak açıklama geldi.

7500 TL Yetersiz mi Kaldı?

En düşük emekli maaşının 7500 TL olması pek çok emekliyi sevindirse de genel itibarıyla alım gücünü tam anlamıyla artırmamış olabilir. Bunun farkında olan devlet ise yeni bir zam için hazırlığa başladı. Geçen aylarla beraber enflasyon da artıyor ve tüm emeklilere hitap edebilmek adına zam için düzenlemeler devam ediyor. 

En Düşük Emekli Maaşı Kaç TL Olacak?

En düşük emekli maaşı için çok fazla iddia ortaya atılsa da bakanlık resmi bir açıklamada bulunmadı. Rakam vermek için erken olduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kademeli şekilde maaşların artacağı yönünde ifade kullandı. Bu da 7500 TL ila 10 bin TL arasında ödeme alan emeklileri yeni bir maaş tablosu bekliyor.

Haziran'dan Sonrasını İşaret Etti

Bakan Bilgin, açıklamasını devam ettirerek Haziran sonrasını gösterdi ve yapılan hazırlıkların o vakitte sonuç bulacağını ifade etti:

"Son hazırlıklarımızdan biri de 7 bin 500 liranın üzerinde maaş alan, 7 bin 500-10 bin, 10 bin-15 bin, 15 bin-20 bin ve 20 bin üzeri. Bunlara kademeli bir zam planlamıştık. Bunları inşallah temmuz ayında uygulamaya sokacağız."
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum