AFAD'dan Personel Alımı Açıklaması! AFAD Kamuda Çalışacak Personel Alacak!

AFAD'dan Personel Alımı Açıklaması! AFAD Kamuda Çalışacak Personel Alacak!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, yeni kamu çalışanı ihtiyacının olduğunu duyurdu. Peki AFAD'da çalışmak için nereye başvuru yapılır? AFAD'ın aradığı şartlar ve hangi pozisyonlarda alımlar yapılacak? Personel alımları hangi meslekleri kapsamakta? AFAD iş alımına ilişkin son durum...

AFAD'ın kamu çalışanı ihtiyacı olduğu için pek çok alanda yetkili aradığı öğrenildi. Son zamanlarda artan iş alımlarında çeşitli pozisyonlarda personellerin alındığı biliniyor. Peki AFAD hangi alanlar için alım yapacak?

AFAD İş İlanı Pozisyonları

AFAD'ın yapacağı alımlarda 1101 arama kurtarma personeli, 175 büro personeli, 146 mühendis, 61 sosyal çalışmacı, 5 veteriner hekim, 7 teknisyen, 7 sağlık personeli, 183 şoför ve temizlik personeli, 61 güvenlik görevlisi ve 3 avukatın alınacağı açıklandı.

AFAD Alım Şartları Neler?

 Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın yapacağı alımlarda dikkat edilmesi gereken hususlar bölümlere göre değişkenlik göstermektedir. Kamu çalışanı olmak istediğiniz bölüm hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Dolayısıyla kimi bölümde lisans mezunu kimi bölümde ise en az sağlık meslek lisesi mezunu olma şartı bulunmaktadır. Resmi internet sitesinden iş başvurusuna dair detaylara göz atmanız doğru olacaktır.

Alımlar Sona Erecek

İş başvurularının yakın zamanda sona ereceği ve bu nedenle  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na gerçekleştireceğiniz başvuruları bir an önce tamamlamanız gerektiği vurgulanıyor. Sizler de AFAD resmi internet sitesi üzerinden işlemlere başlayabilirsiniz.

Kaynak: Memurlar.net

Genel Yayın Yönetmeni
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.