Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aylık 865 TL ödeme yapacak! Ödemeden kimler yararlanabilecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aylık 865 TL ödeme yapacak! Ödemeden kimler yararlanabilecek?

Ülkemizde devlet tarafından ihtiyacı olan vatandaşlara verilen yardımlardan birisi olan 65 yaş aylığı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilmektedir. Aylık 865 TL ödeme yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapacağı ödemeden kimler yararlanabilecek? detaylar haberimizde…

Ülkemizde devlet tarafından ihtiyacı olan vatandaşlara verilen yardımlardan birisi olan 65 yaş aylığı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilmektedir. Aylık geliri asgari ücretin 3'te 1'inden az olan vatandaşlara verilen 65 yaş aylığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. 

65 yaş aylığından kimler yararlanabilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan koşulları taşıyan vatandaşlar asgari ücrete endeksli 65 yaş aylığından yararlanabilir. 65 yaş aylığını alabilmek için Aylık geliri asgari ücretin 3'te 1'inden az olması gerekmektedir. Ama artık hane geliri yerine kişi gelirine bakılmaya başlanmıştır. 

65 yaş aylığı nasıl alınır?

Tüm yardım ödemeleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde bulunan "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı" aracılığıyla yapılmaktadır. 65 yaş aylığı alabilmek için başvuru yapmak gerekmektedir. 65 yaş aylığı başvurusu yapmak için ikamet ettiği ilçede bulunan "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı" aracılığıyla yapılır. 65 yaş aylığı başvuru işlemleri Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından da yapılabilir. Başvuru sonuçları en az 1 ay içinde sonuçlanır. 

65 yaş aylığı kaç TL'dir?

Hane geliri yerine kişi geliri değerlendirme yapılmasıyla 65 yaş aylığı alan kişi sayısı Türkiye genelinde hızlı bir artış göstermektedir. Asgari ücretle endeksli olan 65 yaş aylığı asgari ücret zammıyla doğru orantılıdır. 2021 yılında 65 yaş aylığı 864.89 TL'dir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.