Asgari Ücrete 17 Bin TL Ayarı! Milyonlarca Çalışanı Yakından İlgilendiriyor! Bakanlık Açıklama Hazırladı

Asgari Ücrete 17 Bin TL Ayarı! Milyonlarca Çalışanı Yakından İlgilendiriyor! Bakanlık Açıklama Hazırladı

Asgari ücrete uygulanacak zamla ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Özellikle de bakanlıktan gelen açıklamalar dikkat çekti. Peki asgari maaş alanlar 17 bin TL maaşa sahip olacak mı? Yıl sonuna kadar yüzde kaç zam bekleniyor?

Son zamanlarda asgari ücrette önemli bir artış yaşandı; mevcut rakam 8,506 TL'den 11,402 TL'ye çıktı. Yeni yılın ilk ayında başka bir artış planlanıyor. Beklenen bu değişiklik, yıl içinde yalnızca bir kere zam yapılacak olması nedeniyle, çalışanlar arasında büyük bir merak konusu.

Asgari Ücret 17 Bin TL Olabilir

Hükümet ile memur ve memur emeklileri arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri ağustos sonunda sonuçlandı. Bu görüşmelerin ardından, asgari ücret için de yeni bir artış beklenmeye başlandı. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun'un katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalara göre, yüzde 50'lik bir artış asgari ücreti 17,000 TL'ye taşıyabilir. Erdursun, "2024'ten itibaren asgari ücrete daha fazla zam yapılmayacak, bu yüzden yüzde 50'lik bir artış makul bir beklenti olabilir" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.