Asgari Ücrete Seçim Öncesi Ara Zam Yapılacak! Asgari Ücret Zammı İçin Yeni Formül Bulundu

Asgari Ücrete Seçim Öncesi Ara Zam Yapılacak! Asgari Ücret Zammı İçin Yeni Formül Bulundu

on dakika gelişmelerine göre, asgari ücrette yapılacak ara zamla ilgili detaylar netleşmeye başladı. Yeni zam formülleri masada incelenirken, asgari ücretin 11 bin lirayı aşabileceği konuşuluyor.

Son haberlere göre, Türkiye genelinde tüm kesimleri ilgilendiren asgari ücrette yapılacak ara zamla ilgili çalışmalar hız kazandı. Emeklilik düzenlemeleri ve çalışma hayatındaki yeni düzenlemeler, zam formülleri üzerinde görüşülmeye başlandı.

Çalışanlar arasında merakla beklenen asgari ücret zamıyla ilgili olarak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) uzmanları yeni tahminlerde bulunmaktadır.

ASGARİ ÜCRETE 11 BİN LİRA FORMÜLÜ GÜNDEMDE!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in açıklamalarının ardından, asgari ücrete ilişkin zam beklentileri artmaktadır. Seçimlere yaklaşırken, ücret artışlarında yeni oranlar gündeme gelmeye başladı.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, TV100'de yaptığı açıklamada Temmuz ayında yapılacak ara zam için 3 farklı formülün değerlendirilebileceğini belirtti. Bu bağlamda asgari ücretin Temmuz sonrasında 11 bin TL'nin üzerine çıkabileceği ihtimali üzerinde duruldu. Açıklanan rakamlara göre asgari ücrette olası artışlar ayrıntılı bir şekilde açıklandı.

ASGARİ ÜCRETE 3 YENİ FORMÜL!

Asgari ücretlileri sevindirecek zam haberleri gündemde yerini almaktadır. Temmuz ayında sadece 2 verinin açıklanması bekleniyor. Asgari ücretlilerin yanı sıra memurlar ve emeklileri de kapsayan zamlar ve refah payı oranları kesinlik kazanacak.

SGK Uzmanı Yılmaz'ın tahminlerine göre yüzde 20, 25 ve 30'luk zam oranları değerlendirilmekte olup asgari ücretteki zam için 3 farklı formül üzerinde çalışılmaktadır. Bu oranlara göre asgari ücretin ne kadar artacağı ayrıntılı bir şekilde hesaplanmış durumdadır.

Henüz resmi bir karar açıklanmamış olsa da, asgari ücrete yapılacak ara zamla ilgili farklı formüllerin değerlendir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.