Bakanlık Çalışmalara Başladı! En Düşük Emekli Maaşı İçin Yeni Adımlar Atılıyor!

Bakanlık Çalışmalara Başladı! En Düşük Emekli Maaşı İçin Yeni Adımlar Atılıyor!

Emekli maaş zammı için yeni çalışmalar başladı. En düşük emekli maaşı 7500 TL'den kaç TL'ye yükselecek belli oldu mu? Bakan Vedat Bilgin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni maaşı ne zaman belirleyecek? İşte SGK emeklisinin alacağı yeni ödeme...

En düşük emekli maaşının 7500 TL'ye çıkarılmasından sonra önemli bir beklenti oluşmuştu. Çünkü maaşı hali hazırda 7500 TL veya daha üzeri olanlar bu zamdan etkilenmedi. Dolayısıyla bakanlıktan gelen açıklamayla beraber yeni düzenlemelere imza atılacağı vurgulandı. Şimdi ise emekli maaşındaki son durum nedir araştırılıyor.

Emekli Maaşı Kaç TL Olacak?

Emekli maaşı için çeşitli iddialar gündemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelen açıklamada ise emekli maaşının kademeli olarak artırılacağı ve 10 bin TL'ye getirileceği idi. Temmuz ayına kadar emeklilerin alacağı ücrette bir değişiklik olacak mı göreceğiz.

Enflasyon Etkili Olacak

Emekli maaş artışında enflasyon oranlarının da etkili olacağını söylemeliyiz. Çünkü TÜİK'in açıkladığı aylık enflasyon rakamları çerçevesinde üzerine refah payı da eklenerek zamlar yapılabilmektedir. Ayrıca alım gücünün düşmemesi adına önemli çalışmalar yürütülüyor.

Milyonlarca Emekli Zam Bekliyor!

Milyonlarca emekli, maaşlarda artış beklentisi içerisinde. Hal böyle iken alım gücünün ne zaman yükseleceği de ayrı bir merak konusu haline geliyor. Ancak şu an için kesinleşen bir veri mevcut değil. SGK'lı emeklilerin maaşlarında en kısa sürede artış gerçekleşecektir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Vedat Bilgin de yeni güncel açıklamalar yapacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.