Bakanlık Müjdeledi! Bu Yaşın Üzerindeyseniz Haziran Ayında Büyük Ödeme Sizi Bekliyor!

Bakanlık Müjdeledi! Bu Yaşın Üzerindeyseniz Haziran Ayında Büyük Ödeme Sizi Bekliyor!

Bakanlıktan gelen haberle birlikte belirli yaşın üzerinde olanlara Haziran ayı itibarıyla ödemeler hesaba yatırılıyor. Kimlerin bu şartı karşıladığı ise belirlendi. e-Devlet üzerinden sosyal yardım başvuruları açıldı. Kaç TL ödeme yapılacak?

2023 yılı itibarıyla asgari ücrete gelen zamla birlikte sosyal destek ödemeleri de zamlandı. Bu zamdan payını alan sosyal yardımlardan birinde ise yaş şartı aranıyor. Haziran ayında büyük ödeme için geri sayım başladı. Eğer siz de şartları karşılıyorsanız hemen başvuru yapabilirsiniz. Güncel detaylar yazımızda yerini alacak.

Haziran'da Ödemeler Yapılacak

Haziran ayı geldiğinde yaşlılık maaşı ödemeleri hesabınıza yatırılacak. Yaşlı vatandaşlara verilen 2604 TL destekte aranan en kritik şartlar belli oldu. 65 yaşın üzerinde olma şartını karşılamanız gerekiyor. Ayrıca SGK'dan farklı bir ödeme almamalısınız. Emekli olmamak ve prim yatırmamak gibi detaylara dikkat ediniz. Gelir durumu düşük olan vatandaşlara  bu yardım sağlanıyor.

Üç Ayda Bir Ödeme Yapılıyor

En son Mart ayında yapılan  2604 TL'lik 65 yaş aylığı ödemeleri, üç ayın sonunda Haziran ayı için belirlendi. Eğer sizler de ödemeden yararlanmak istiyorsanız başvuru sağlayabilirsiniz. Haziran ayında yardım paraları hesabınıza yatırılacaktır.

e-Devlet'ten Başvuru Yapabilirsiniz

Sosyal yardım ödemeleri kapsamında e-Devlet'ten yaşlılık maaşıyla ilgili başvuru gerçekleştirebilirsiniz. 65 yaş aylığı almak sanılanın aksine oldukça kolaydır. Vatandaşlara her anlamda bakanlık onaylı destekler verilmeye devam ediliyor. Daha fazla detay için e-Devlet'e giriş yapmanızı veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na giriş yapmanızı tavsiye ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.