Bakanlık Sosyal Destek Parası Yatan İlleri Duyurdu! SMS ile Para Hesabınıza Yattı mı Kontrol Edin!

Bakanlık Sosyal Destek Parası Yatan İlleri Duyurdu! SMS ile Para Hesabınıza Yattı mı Kontrol Edin!

SMS ile sosyal destek paranızı hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Hangi illerde sosyal yardım ödemeleri hesaba yatırıldı bakanlık tarafından duyuruldu. Toplamda kaç TL ödeme alacaksınız? İşte güncel sorgulama işlemi...

Sosyal destek ödemeleri alan pek çok vatandaş, bu ayın ödemesi hesabına geldi mi merak ediyor. Dolayısıyla kendileri nasıl hızlı ve pratik bir şekilde ödemeleri kontrol edecek sorusu soruluyor. Sizlere bu yazımızda, evde bakım aylığı başta olmak üzere pek çok destek türünün hesabınıza yatıp yatmadığınızı sorgulamanızı sağlayacağız.

Bazı Şehirler İçin Ödemeler Yapıldı

Bakanlık destekli bazı programlar için vatandaşlara ödemeler yapılıyor. Belirlenen şehirlerde paralar hesaplara yatırıldı bile. Bu kapsamda sizler de yaşadığınız şehir için para hesaba yatırıldı mı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü kimi zaman TC kimlik numarasına göre değil de şehir şehir ödemeler yapılabilmekte.

smskontrol.png

SMS ile Banka Hesabınızı Kontrol Edin

Eğer sizler de sosyal destek ödemesi alıp almadığınızı öğrenmek istiyorsanız SMS göndererek bunu hemen öğrenebilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası hesabı olanların bakiyelerini sorgulamaları için telefon üzerinden rahatlıkla tek mesaj ile işlem sağlayabildiği biliniyor. BAKIYE yazıp 4747'ye SMS göndermeniz durumunda sizler de sonucu öğrenebilirsiniz. 

Kaç TL Ödeme Yapılacak?

Alacağınız sosyal destek ödemesinin miktarına göre değişmekle birlikte siz de kaç TL ödeme aldığınızı bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Evde bakım aylığı 4336 TL iken yaşlılık maaşı 1997 TL'dir. Dul ve yetim aylığı ise hisse oranınıza göre değişkenlik göstermektedir. SED ödemeleri de eğitim durumunuza göre değişebiliyor. Bu nedenle e-Devlet üzerinden veya SMS ile sorgulama işlemi yaparak kaç TL sosyal yardım aldığınızı öğrenmenizi tavsiye ederiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.