Bakanlık Tüm İmkanları Kullandı!  Sosyal Yardım Ödemesi 1 Milyar 850 Milyon TL'yi Geçti!

Bakanlık Tüm İmkanları Kullandı! Sosyal Yardım Ödemesi 1 Milyar 850 Milyon TL'yi Geçti!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sağlamış olduğu desteklerin tutarını yayınladı. Yardım ödemeleri kapsamında yalnızca nakdi değil aynı zamanda su, battaniye, çuval kömür, gıda kolisi, giyecek ve yardım malzemelerini de ilgili bölgelere gönderdiklerini duyurdu. Yardımın maddi değeri 1 Milyar 850 milyon TL'den fazla.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. 6 Şubat tarihinde başlayan Kahramanmaraş depreminin ardından, depremden etkilenen 10 şehre yardımlar gönderilmeye devam etmektedir. Bakanlık yetkilileri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ şehirlerine yapılan yardımlar hakkında açıklamalarda bulunmuşlardır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, depremzede vatandaşlara destek olmak amacıyla büyük çaba sarf etmektedir. 6 Şubat tarihli iki büyük depremin ardından deprem bölgelerine bir dizi yardım malzemesi gönderilmiştir. Toplamda 76 milyon 231 bin 684 litre su, 3 milyon 464 bin 808 battaniye, 1 milyon 811 bin 451 çuval kömür, 3 milyon 495 bin 326 gıda kolisi, 1 milyon 243 bin 782 çocuk ve yetişkin mont, 3 milyon 566 bin 158 erkek/kadın/çocuk iç çamaşırı, 6 milyon 414 bin 509 çocuk ve yetişkin kışlık giysisi gibi toplamda 135 milyon yardım malzemesi deprem bölgelerine gönderilmiştir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem bölgelerindeki ihtiyaçları karşılamak amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na kaynak aktardığını duyurmuştur. Bakanlık yayınladığı bir duyuru metninde, "Depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için çaba sarf ediyoruz ve bu çabalarımızı sürdürüyoruz. 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bugüne kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına toplamda 1 milyar 851 milyon TL kaynak aktardık" ifadelerine yer vermiştir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, depremzedelere yardımların devam edeceğini ve ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmaların sürdürüleceğini vurgulamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.