Başvuran Vatandaşa Nakit Yardım! Engelli, Yaşlı, Çocuklu Aileye ve İşsize Destek Paraları Zamlandı!

Başvuran Vatandaşa Nakit Yardım! Engelli, Yaşlı, Çocuklu Aileye ve İşsize Destek Paraları Zamlandı!

Milyarlarca TL'lik bakanlığa tanımlanan bütçe ile yaşlısından çocuklu ailesine ve engelli bireyine kadar ödemeler hesaplara aktarılmakta. Başvuru işlemleri ve nasıl destek parası alacağınız sorusunun yanıtı haberimizde.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Eylül ayında yapılması planlanan sosyal yardım ödemeleri için bir hazırlık dönemi yaşanıyor. Önceki aylarda, ayın ortasında yapılan ödemelerin Eylül ayında da yine aynı zaman diliminde gerçekleşmesi olası görülüyor. Özellikle engelli ve yaşlı vatandaşlara ayrılan aylıkların da üç gün öncesinde hesaplara yatırıldığına dikkat çekiliyor.

Engelli ve Yaşlı Aylığı Paraları Ödendi

Bu bağlamda, Bakanlık Temmuz ayında engelli ve yaşlı aylığı ödemelerini arttırdı. Ödeme detaylarına göre, yaşlı aylığı için 1.8 milyar TL ve engelli aylığı için 1.5 milyar TL olmak üzere toplamda 3.3 milyar TL ayrıldı.

Yardım Ödemeleri 2811 TL'ye Çıkarıldı

Bu ödemelerin yanı sıra, vatandaşlar diğer sosyal yardım türlerini de merak ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın, zihinsel ve ruhsal engelli bireylerin özel sektörde istihdamını kolaylaştırmak amacıyla, korumalı işyerleri için de finansman sağladığı biliniyor. Destek miktarları da yükseltilerek, geçen yıl 1840 TL olan ödenek, 2023 yılı itibarıyla 2811 TL'ye çıkarıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.