Bayram İkramiyelerinde 9000 TL Ayarı! 2000 TL Olan Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Artacak?

Bayram İkramiyelerinde 9000 TL Ayarı! 2000 TL Olan Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Artacak?

Emekli bayram ikramiyelerinin 9000 TL olması gerektiği konusunda görüşle gündeme gelen Türkiye Emekliler Derneği, önemli açıklamalarda bulundu. 2000 TL olan Kurban ve Ramazan Bayramı ikramiyesi artacak mı? Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi de gündemde...

Türkiye'de emekliler için önemli bir gelişme yaşanıyor. Türkiye Emekliler Derneği, ülkenin emekli vatandaşlarının maddi durumunu iyileştirmek için hükümetten ekstra ödemeler talep etti. İlk olarak, dernek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için önerilen 5.000 lira ikramiyenin yetersiz olduğunu belirtti. Onlar, bu ödemenin en az 10.000 lira olması gerektiğini ifade ediyorlar, çünkü son zamanlarda yükselen enflasyon ve ekonomik sıkıntılar emeklilerin alım gücünü olumsuz etkilemiş durumda.

En Az 9000 TL İkramiye

Türkiye Emekliler Derneği, bunun ötesinde emeklilere Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı'nda verilen ikramiyelerin de artırılmasını istiyor. Şu anda 2000 lira olan bu ikramiyelerin en az 9000 lira olması gerektiğini savunuyorlar. Dernek, yapılan son zamın emeklilerin ihtiyacını karşılamadığı görüşünde ve yeni bir zam yapılacağı Ocak ayı öncesinde, hükümetin emeklilere geriye dönük bir iyileştirme yapmasını talep ediyor.

Hükümet yetkilileri de emeklilerin bu taleplerine kayıtsız kalmıyor. Çalışma Bakanı, Ekim ayında Meclis'e sunulacak olan yeni emekli maaşı zamları üzerinde çalıştıklarını ve emeklilere olumlu haberler verileceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.