Bayram İkramiyesi 2000 TL'den 4000 TL'ye Çıkacak! Kurban Bayramı'nda İkramiyelere Zam!

Bayram İkramiyesi 2000 TL'den 4000 TL'ye Çıkacak! Kurban Bayramı'nda İkramiyelere Zam!

Kurban Bayramı ikramiyesine zam mı geliyor? 2000 TL olan bayram ikramiyesinin artık 4000 TL olarak ödeneceği tartışmaya açıldı. İkramiye için geri sayım başladı. Haziran ayında emeklilere kaç TL ödenecek?

Çoğunlukla emeklilere verilen bayram ikramiyelerinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Ramazan Bayramı'nda emekli ikramiyelerine zam gelmişti. Bu zamla birlikte 1100 TL olan ikramiye 2000 TL'ye çıkarılmıştı. %80'i aşan zamla beraber merak edilen bazı detaylar ortaya çıktı.  Bu detayla arasında ise Kurban Bayramı'nda alınacak kararlar yer alıyordu. Peki yeniden bir zam gündemde var mı?

İkramiye ödemelerine önümüzdeki aydan itibaren yeni bir zam gelebilir. Kulislerde bu konuyla ilgili çalışma olabileceği vurgulanıyor. Normal şartlarda senede bir defa gelebilen bazen iki yılda bir gelen bayram ikramiye zammına ek olarak, 2023 yılında ikinci ikramiye zammıyla yeni bir rekor kırılabilir. 

2000 TL'den 4000 TL'ye çıkarılması beklenen Kurban Bayramı ikramiye zammıyla beraber, emeklinin alacağı toplam ödeme 6000 TL'yi bulacaktır. Ancak bu konunun tartışılması ve

Cumhurbaşkanı nezdinde onaylanması gibi süreçler henüz başlamış değil. Kulislerdeki iddialar tam olarak gerçekliği ifade etmiyor. Milyonlarca emekli ise beklemeye devam etmekte

Bayram ikramiyesi, yalnızca emeklilere verilmemektedir. Aynı zamanda yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alan vatandaşlar da bu ödemelerden yararlanabilir. Söz konusu ikramiye parasını alabilmeniz adına sizlerin de buna dikkat etmeniz şarttır. Eğer yukarıdaki ödemelerden en az birini alıyorsanız ikramiye için hesabınızı kontrol etmeniz gerekecek. Kurban Bayramı ikramiyesi, Haziran ayı içerisinde belirlenecek bir tarih aralığında yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.