Bayram İkramiyesine İkinci Zam! Kurban Bayramında İkramiyeye %50 Zam Daha mı Geliyor?

Bayram İkramiyesine İkinci Zam! Kurban Bayramında İkramiyeye %50 Zam Daha mı Geliyor?

Bayram ikramiyelerinde yeni bir zam daha bekleniyor. İkinci defa zamlanması beklenen emekli bayram ikramiyeleri için açıklama geldi mi? Kurban Bayramı öncesi ikramiyelerin %50 artacağı iddia edildi. İşte konuyla ilgili gelen son duyurular...

Kurban Bayramı gittikçe yaklaşıyor ve vatandaşlar söz konusu  bayram ikramiyesine ilişkin detayları merak ediyor. Çünkü bayram ikramiye ödemelerinde geçtiğimiz aylarda zam yapılmıştı. Bu zam kararı sonrasında 1100 TL olan bayram ikramiyesi 2000 TL'ye çıktı. Şimdi ise yeni bir artış daha olacak mı merak ediliyor.

İkramiye İkinci Kez Zamlanacak mı?

İkramiye ödemesinin ikinci defa zamlanabileceği belirtilse de konuyla ilgili yetkililerden bir açıklama gelmedi. Özellikle de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşa ödenen ikramiye için herhangi bir detaya yer vermiş değil. 2000 TL'lik ikramiye bedelinin yakın zamanda artması şu an için konuşulmasa da bayram yaklaştığı vakit tekrar gündeme gelebilir. Ancak daha önce hükümetin bayram ikramiyelerine yılda iki defa zam yaptığına tanıklık edilmedi. Bu detay da fazlasıyla önemli.

En Son %82 Zamlanmıştı!

Ramazan Bayramı öncesinde emekli ve diğer vatandaşlara verilen ikramiyenin %82 zamlandığını biliyoruz. 900 TL'lik artış bu yüzdeliğe tekabül ediyordu. Şimdi ise %50'lik yeni bir zam daha yapılır ise emekli ikramiyesi 3000 TL'yi bulacaktır. Ancak bayram ödemeleri için böyle bir karar alınır mı bunu zamanla göreceğiz.

Bayram İkramiyesi Kimlere Ödenir?

Bayram ikramiyesi, sanılanın aksine sadece emekliye ödenmez. Aynı zamanda yaşlılık aylığı, vazife malulü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı (dul-yetim aylığı) ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alan vatandaşlara da ödeme yapılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre son durum bu şekildedir.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.