Belediye Açıkladı Ücretsiz Ulaşım Seferleri Başladı! Toplu Taşıma Nerede Bedava Oldu?

Belediye Açıkladı Ücretsiz Ulaşım Seferleri Başladı! Toplu Taşıma Nerede Bedava Oldu?

Belediyenin ücretsiz ulaşım müjdesi çok konuşulacak. Bu kararın alınmasıyla beraber binlerce vatandaş rahat etti. Çünkü ulaşıma daha fazla ödeme yapmak zorunda kalmayacaklar.

Son zamanlarda, alınan toplu taşıma kararları büyük bir ilgiyle izleniyor. Eylül ayında yapılan toplantıda, Bursa Nilüfer Belediye Meclisi, toplu taşıma kullanımının ücretsiz olmasına yönelik olumlu bir karar aldı. İşte bu konudaki detaylar…

ÜCRETSİZ TAŞIMA İMKÂNI

Nilüfer Belediyesi'nin aldığı bu yeni karar, Ekim 2023 ve Haziran 2024 tarihleri arasında geçerli olacak. Belirtilene göre, öğrencilere yönelik olarak Burulaş öğrenci abonman kartı desteği sunulacak ve bu kartlar sayesinde öğrenciler, kısa hatlar dahil toplu taşıma hizmetlerinden maliyet olmadan faydalanabilecekler. Kampanyadan yararlanmak isteyen öğrencilerin başvurularını Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne yapmaları gerekiyor.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, başlangıçta 2000 öğrencinin bu hizmetten faydalanabileceğini ifade etti. Talebin artması durumunda meclisin yeni kararlar alabileceğini belirtirken, bu uygulamanın öğrencilere ekonomik anlamda yardımcı olması ve eğitimlerini daha kolay sürdürmeleri hedefleniyor. Bu sürdürülebilir proje öğrencilerin mutluluk seviyesini artırmıştır.

TURİZM VE ÇEVRE PROJELERİ

Toplantıda, Fadıllı Mahallesi'nin Uluabat Gölü kıyısında gerçekleştirilecek olan projelerin detayları da görüşüldü. Başkan Turgay Erdem, projelerle bölgenin turizm potansiyelinin artırılmasını ve daha modern ve sağlıklı bir çevrenin oluşturulmasını hedeflediklerini belirtti. Göl kenarında yapılacak çeşitli çevre düzenlemeleri ve yenileme çalışmaları, lavanta dikimi ve bostan oluşturma gibi faaliyetlerle bölgenin turistik çekiciliği artırılacak. Ayrıca, tekne turları gibi çeşitli aktivitelerle bölgede turistik etkinlikler çoğaltılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.