Bu Sefer Müjde Memurlar İçin! Kamu İşçisinden Sonra Temmuz'da Memur Maaşına Zam Yapılacak!

Bu Sefer Müjde Memurlar İçin! Kamu İşçisinden Sonra Temmuz'da Memur Maaşına Zam Yapılacak!

Zam için önemli bir adım atıldı. Memurların maaşı da artacak. Kamu işçisine gelen %45 zammın ardından memura daha yüksek oranda zam yapılabilir. Temmuz ayında memur net maaş kaç TL olacak işte detaylar...

Bir süredir beklenen memur zammı için sonunda önemli açıklamalar geliyor. Memur maaşlarında ciddi oranda bir artış beklenmekte. Kamu işçisinde yapılan %45'lük zamdan sonra en düşük maaş 15 bin TL oldu. Peki memura yüzde kaç oranından hangi tarihte zam yapılacak?

Temmuzda Memura Zam Geliyor!

Temmuz ayında memur için zam gelişmesi yaşanacak. Memur maaşlarının bir anda artması bekleniyor. Bununla birlikte milyonlarca memurun yeni maaşı belirlenecek. Detaylarıyla beraber aktaracağız. Enflasyonun artmasıyla birlikte alım gücü düşen milyonlarca çalışan, çözümü zamda arayacak. Sendikalar ise bu konuda somut bir adım atılmasını beklemekte.

Hükümetten Zam Açıklaması!

Hükümetin zam konusunda nasıl bir hamlede bulunacağı merak ediliyor. Özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamu işçisine yapılan zammın hemen ardından memur için de benzer oranlarda maaş artırımına gitmesi beklentiler arasında. Ancak henüz netlik kazanmadığını belirtelim. 

En Düşük Memur Maaşı Kaç TL Olacak?

En düşük memur maaşının kaç TL olacağı da ayrı bir merak konusu. Hali hazırda net olarak memura en az 11.848 TL olarak açıklandı. 2023 yılının Ocak ayında alınan bu karardan sonra memur için farklı bir zam açıklaması gelmedi. Temmuz ayında yapılacak zamla birlikte net maaşın en az 15 bin TL'yi bulabileceği ve kamu işçisiyle aynı maaşın verilebileceği ifade ediliyor. Ancak bu konuda henüz netlik sağlanmadığı için kesin yorumda da bulunulamamakta.

Memurun Alım Gücü Artacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat  Bilgin, daha önce yaptığı açıklamada memura daha fazla ödeme yapılması gerektiğini savunmuş ve icap ettiği takdirde de yüksek oranda zamdan çekinmeyeceklerini vurgulamıştı. Şimdi ise zam için hazırlıkların başladığı iddia ediliyor. En azından kulislerde memur maaşının artacağı tarih için ifadeler gelmekte. Bakalım yeni memur maaşı yüzde kaç oranından değerlendirilecek hep birlikte göreceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum