Çalışan ve Emekliye Yeni Zam! Memur ve Memur Emekli Maaşına En Az %19 Zamlanacak!

Çalışan ve Emekliye Yeni Zam! Memur ve Memur Emekli Maaşına En Az %19 Zamlanacak!

SSK, Bağ-Kurlusu, esnafı, memuru ve diğer emekli sınıflarına yapılacak zamlar belli oluyor. Memur ve memur emeklisi için %19 zam gündemde. Peki 6 aylık süre sonunda en düşük maaşlar kaç TL olacak?

Milyonlarca meur ve memur emeklisinin son zamanlarda enflasyon verilerine ve hükümet çalışmalarına göre ne kadar zam alacağını beklediğini biliyoruz. Bunlarla birlikte yapılacak ödemeler doğrultusunda en düşük maaşlar da netleşecek. Çünkü enflasyonun arttığı bir ortamda alım gücü düşüyor ve ister istemez yeni maaş beklentisi oluşuyor. 

Memura Kaç TL Zam Yapılacak?

Memura yapılacak zam oranı 6 ay için %18.89 seviyesinde olur ise maaşlar da ona göre artacak. Bu doğrultuda en düşük memur maaşı 11.848 TL olmakla birlikte ödemelerin 14.086 TL seviyesine çıkması bekleniyor. Ancak farklı bir oran üzerinden zam yapılması durumunda maaşların artışında da farklı gelişmeler bizi bekleyebilir.

Memur emeklisi ise 7901 TL seviyesinde olan maaşın 9.393 TL'ye artmasını bekliyor. Oransal olarak baktığımız maaşlar bu seviyeye çekilebilir. Güncel olarak maaşların bu yönte artacağı düşünülse de yüzdelikler değişebilir. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren bu durumla beraber maaş tablosu en yakın zamanda açıklanacaktır.

2000 öncesi SGK'lı maaşı, 2000 sonrası SGK'lı maaşı, Bağ-kurlular, esnaf veya tarım emeklisi olanlar ve daha pek çok emekli sınıfının maaşlarında değişiklik yapılacaktır. 2000 öncesi SGK'lının tahmini olarak %21,13 oran üzerinden maaşı artabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.