Çalışanların Maaşları %60 Zamlandı! En Düşük Maaşı Duyan Dudağını Isırıyor! Maaş Ödemeleri Rekor Oranda Arttı

Çalışanların Maaşları %60 Zamlandı! En Düşük Maaşı Duyan Dudağını Isırıyor! Maaş Ödemeleri Rekor Oranda Arttı

Çalışanların aldığı maaşta önemli bir artışa gidildi. Toplu İş Sözleşmesi kapsamında %60 zam uygulandı. En düşük maaş kaç TL oldu? %60 zam sonrası işçilere ödenecek maaş miktarı merak ediliyor. Belediyeden son dakika bilgisi geldi.

Maaş zamları hakkındaki kararlar, ağustos ayı boyunca devam eden toplu sözleşme görüşmeleri sonrasında netlik kazandı. Özellikle kamu çalışanları ve emekliler için 2024 yılının ilk yarısı için yüzde 15'lik bir maaş artışı kararlaştırıldı. Bu durum, Ocak ayında emeklilerin, memurların ve asgari ücretli çalışanların maaşlarında yeni bir artışa sebep olacak.

YENİ ZAM DUYURULDU

Milyonlarca çalışan ve emekli, enflasyon oranları dikkate alınarak yapılacak olan Ocak ayı maaş zammını bekliyor. Temmuz ve ağustos aylarındaki enflasyon oranları temel alınarak maaş artışları üzerinde çalışmalar yapılıyor. Bu süreçte, yeni toplu iş sözleşmeleri imzalanmaya ve kamuoyu ile paylaşılmaya devam ediyor.

SÖZLEŞME İLE %60 MAAŞ ZAMMI YAPILDI

Hizmet İş Sendikası ve Yerköy Belediyesi arasında bir toplu iş sözleşmesi imzalanarak, çalışanların maaşlarına yüzde 60 oranında bir zam yapılacağı duyuruldu. Sözleşme hakkında konuşan Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Zararsız, bu artışın enflasyonun olumsuz etkilerini dengelemek adına çok önemli olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.