Çalışma Bakanlığı Toplandı! Maaşlar Bugünden İtibaren Değişecek! Milyonlarca Çalışana Ara Zam Verilecek!

Çalışma Bakanlığı Toplandı! Maaşlar Bugünden İtibaren Değişecek! Milyonlarca Çalışana Ara Zam Verilecek!

Çalışma Bakanlığı'ndan gelen haber sonrası yeni maaşlar bugünden itibaren belirlenecek.13 Haziran'daki toplantıya ilişkin detaylar ve asgari ücrete ne kadar zam yapılacağı haberimizde...

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren zam için kritik kararlardan ve görüşmelerden biri bugün gerçekleşecek.  Asgari ücret artışının dolaylı olarak birçok kişiyi etkilemesi nedeniyle milyonlarca insan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarını dikkatle izliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan haberlere göre, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısı 13 Haziran'da gerçekleştirilecek. Bugün yapılacak toplantının saati de belirlendi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Ne Zaman Toplanacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bugün saat 14.00'te temmuz zammı için bir araya gelecek. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) tarafından işçi kesimini temsil edecek heyet ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından işveren kesimini temsil edecek heyet toplantıya katılacak. Toplantı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Asgari Ücret Zammı 2023 Temmuz 2022 yılının sonlarında asgari ücrette bir artış gerçekleşti ve net 8.506,80 TL olarak belirlendi. Bu tutar, brüt 10.008 TL üzerinden hesaplandı. Ancak bugün gerçekleşecek Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı ve önümüzdeki haftalardaki toplantılar sonucunda asgari ücret zammıyla ilgili daha kesin bir tablo ortaya çıkacak. Beklenti, asgari ücretin 11.400 TL seviyesine yaklaşması yönünde yoğunlaşıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.