Canlı Yayında Asgari Ücret Açıklaması Geldi! Yeni Maaş 11.500 TL Olacak!

Canlı Yayında Asgari Ücret Açıklaması Geldi! Yeni Maaş 11.500 TL Olacak!

Asgari ücretin kaç TL olacağı yönünde pek çok isimde açıklama gelirken, son olarak Fatih Portakal canlı yayında bazı ifadelere yer verdi. Asgari ücrete gelecek ara zam konusunda hükümet adına tahminlerde bulundu. Peki yeni maaş 11.500 TL olacak mı?

Asgari ücretin belirlenmesi için Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun yakın günlerde bir araya gelmesi planlanıyor. Komisyonun yapacağı toplantılar sonrasında, asgari ücretteki artışın Temmuz başında netleşmesi bekleniyor. Milyonlarca asgari ücretli çalışan, Temmuz ayında gerçekleşecek artışı heyecanla beklerken, farklı iddialar asgari ücret artışıyla ilgili ortaya atılıyor.

Asgari Ücret Kaç TL Olacak?

Sözcü TV'de ana haber bültenini sunan Fatih Portakal, asgari ücret zammıyla ilgili bir değerlendirme yaptı. Portakal, hükümetin asgari ücreti 11.500 TL'ye çıkarmayı düşündüğünü ifade ederek, Temmuz ayındaki artışla birlikte asgari ücretin bu seviyeye yükselebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan bilgilere göre, Temmuz ayında asgari ücrete ara bir zam yapılacak. Emekli ve memur maaşları hesaplanırken enflasyon verilerinin belirleyici olduğu düşünüldüğünde, asgari ücret zammında da enflasyon verilerinin dikkate alınması bekleniyor. Yılın ilk beş ayındaki enflasyon verilerine göre, beş aylık toplam enflasyon yüzde 15,26 olarak kaydedildi.

Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından, asgari ücret zammıyla ilgili daha net bir tablo oluşması bekleniyor. Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretin 500 dolara denk gelebileceğini ifade etmişti. Bu durumda, güncel döviz kuruyla asgari ücretin 10.600 TL seviyesinin üzerine çıkması söz konusu olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.