Çocuğu Okula Giden Her Aileye 3 Bin TL Ödeme Yapılacak! Ödemeleri PTT'den Alabilirsiniz..

Çocuğu Okula Giden Her Aileye 3 Bin TL Ödeme Yapılacak! Ödemeleri PTT'den Alabilirsiniz..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuruyla çocuklarını okutan dar gelirli ailelere yönelik destek ödeneği verileceği müjdelendi. Başvuruların E-devlet üzerinden gerçekleştirileceği belirtilirken, onaylanan ailelere PTT aracılığıyla 3038 TL nakit eğitim yardımı yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik desteklerine bir yenisini ekledi. Bu kez, çocuklarını okutan dar gelirli ailelere destek ödeneği sağlanacak. Ancak, bu yardımdan yararlanmak isteyen ailelerin belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aranan şartlar şunlardır: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ailede 18 yaşından küçük okuyan bir bireyin bulunması ve ailenin maddi yetersizliğinin belirlenmiş olması.

Bu destek ödeneğine başvurmak isteyen vatandaşlar, öncelikle E-devlet uygulamasına giriş yapmalıdır. Giriş işlemi tamamlandıktan sonra arama butonuna "Sosyal Ekonomik Destek" kelimesini yazmalıdır. Ardından, Aile ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı'na ait olan seçeneği seçmeleri gerekmektedir. Son olarak, başvuru için gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Onaylanan başvurular sonucunda ailelere 3038 TL nakit eğitim yardımı yapılacak. Bu yardımdan yararlanmak isteyen dar gelirli aileler, anaokul, ilkokul, ortaokul veya lise düzeyinde eğitim gören çocukları için başvuruda bulunabilirler. Başvuruların yalnızca E-devlet üzerinden kabul edileceği belirtilmektedir. Eğer E-devlet uygulaması için gerekli şifreye sahip değilseniz, PTT şubelerine giderek bir ücret karşılığında şifrenizi edinebilirsiniz. Aile ve Sosyal Dayanışma Bakanlığı ve diğer kurumlar tarafından sunulan yardımlardan haberdar olmak için E-devlet uygulamasını kullanabilir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.