Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamıştı! Memurlarla Beraber Asgari Ücret Zamlanacak! 13 Bin TL Asgari Ücret Ne Zaman Ödenecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamıştı! Memurlarla Beraber Asgari Ücret Zamlanacak! 13 Bin TL Asgari Ücret Ne Zaman Ödenecek?

Asgari ücrette geri sayım başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta yaptığı duyuru akıllara geldi. Memurdan sonra asgari ücretle çalışan ve 8500 TL maaş alanlar için yeni maaş 13 bin TL olacak mı? Yeni maaş zammı hangi ay yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda müjdeli haberi vermişti. Milyonlarca memuru kapsayacak şekilde en düşük memur maaşının 22 bin TL seviyesine çekileceğini duyurmuştu. Bu zammın ne zaman ve hangi tarihte ödeneceğiyle ilgili net bir açıklama bekleniyor. Öte yandan asgari ücretliler de beklediği ödemeye kavuşabilecek. Asgari ücret için enflasyona göre yüzde kaç zam yapılması muhtemel gözüküyor? SGK uzmanları dahi bu konu hakkında yorumlarını esirgemedi.

Asgari Ücrette Hedef 13 Bin TL!

Asgari maaşla çalışanlara sorulduğunda, azımsanmayacak bir kısmı 13 bin TL ve üzerinde maaş almayı beklediğini belirtti. Ancak bu beklenti enflasyon ve çeşitli maliyet artışlarıyla beraber hükümet politikaları da hesaba katıldığında gerçekleşir mi göreceğiz. Çünkü maaş artışları birden fazla parametreye dayanabiliyor. Ancak son yapılan zamlar göz önünde bulundurulur ise hükümetin vatandaşın alım gücünün artması adına önemli girişimlerde bulunması beklenebilir. Temmuz ayında da maaş ödemesi 13 bin TL olur ise şaşırılmayacaktır.

Haziran'da Asgari Ücret Artar mı?

Asgari ücretin Haziran ayından ziyade yılın ikinci 6 aylık döneminin başlangıcı olarak kabul edilen Temmuz ayında zamlanması muhtemel. Bu nedenle Haziran ayından sonra toplu bir şekilde memurundan asgari ücretlisine ve emeklisine zamlı şekilde maaşların yatması tahmin ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.