Cumhurbaşkanı Erdoğan Vatandaşa Nakit Destek Verileceğini Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vatandaşa Nakit Destek Verileceğini Açıkladı!

Esnafa ve vatandaşa verilen destekler bitmek bilmiyor. Bu sefer de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 1500 TL destek gündeme oturdu. Pek çok kişi bu desteğin detaylarını merak ediyor. İstihdamı kapsayan ve esnaflara da nakit ödeme müjdesi verilen bu destekten vatandaş da faydalanmış olacak. İşte nakit destek alma şartları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması ile ortaya çıkan pandemi desteği, vatandaşın istihdamı ve buna karşılık yapılacak nakit ödemeyi kapsıyor. Milyonları ilgilendirecek bu gelişme ile beraber 18 ay boyunca aylık 1550 TL destek verilecek. Peki bu destekten kimler yararlanabilecek? Pandemi desteğinden faydalanmak için gerekli şartlar da açıklandı.

Destekten Kimler Yararlanacak?

1550 TL'lik destek için esnafın ek istihdam sağlaması bekleniyor. Bu şartı karşılayan esnaflara ödeme yapılacak. Aylık olarak 1550 TL ödeme için gerekli şartlar arasında esnaf olmanın yanı sıra ilave istihdam sağlamak bulunuyor. Hangi sektörlerde istihdam üzerinden destek alınabilir merak edilmekte.

Hangi Sektörlerde Geçerli?

İlave ya da ek istihdamın sağlanması durumu pek çok sektörü kapsıyor. Ancak en fazla etkilenecek sektör şüphesiz yeme içme sektörü olacaktır. En çok yapılan istihdam alanlarından biri olduğu için yeme içme sektöründe çalışan esnafların 1550 TL destekten faydalanabilecekleri ifade ediliyor. Bununla beraber desteklerin 18 ay sürmesi de esnaf açısından oldukça önemli. Önümüzdeki günlerde başka hangi destek paketleri açıklanacak ve vatandaşa nakit desteği yapılacak öğrenebileceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.