Destek Ödemeleri Zam Duyurusu! %50 Daha Fazla Yardım Parası Verilmesi Kararlaştırıldı!

Destek Ödemeleri Zam Duyurusu! %50 Daha Fazla Yardım Parası Verilmesi Kararlaştırıldı!

Destek ödemelerinde ciddi bir artış yaşanıyor. Son yardımlar için zam kararı verildi. Bakanlık duyurusunda %50'lik yardım artışı yaşandı. Peki güncel olarak kaç TL ödeme yapılacak?

Destek ödemelerine bir süredir zam gelmiyordu. Sevindiren haber geç de olsa duyuruldu. 2023 yılında yardım paralarına %50'lik zam geldi. Peki bu ödemeler kimler için geçerli olacak? Güncel gelişmeler başta olmak üzere merak edilenler tek tek paylaşıldı.
Destek ödemelerine gelen zamlarla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklamada bulundu. Yardım paralarına ilişkin yaptığı paylaşımda ise 

“24 Mayıs 2023 Çarşamba itibarıyla Resmi Gazete’de ücretsiz seyahat kapsamında yapılacak gelir desteği ödemesine ilişkin değişiklik yayımlanmış oldu. Buna göre şehir içi özel deniz yolu ulaşım aracı için yaptığımız ödeme 2 bin 250 liradan 3 bin 375 liraya, Ankara ve İstanbul’da şehir içi toplu taşıma aracı için 2 bin 992 liradan 4 bin 500 liraya yükseldi. Diğer büyükşehirlerde, şehir içi toplu taşıma aracı için yaptığımızı 2 bin 250 liradan 3 bin 375 liraya, büyükşehir belediyesi olmayan illerde şehir içi toplu taşıma aracı için 1800 liralık ödeme 2 bin 700 liraya yükseltilmiş oldu. Dolayısıyla bu gelir desteği ödemeleri 1 Temmuz 2023’ten itibaren geçerli olacak. Böylelikle yüzde 50 artış yapmış olacağız.” ifadesine yer verdi.

Destek para ödemeleriyle ilgili bizlere gelen bilgi doğrultusunda zam haberlerini paylaşıyoruz. Eğer sizler de bu yardımlardan faydalanmak istiyorsanız, aranan bazı şartları karşılamanız gerekecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.