Devlet 650 TL'lik Para Yardımını Duyurdu! Kadınlara Çift Maaş Ödemesi Yapılıyor!

Devlet 650 TL'lik Para Yardımını Duyurdu! Kadınlara Çift Maaş Ödemesi Yapılıyor!

Milyonları ilgilendiren bu gelişmede devletin iki ayda bir olmak üzere 650 TL'lik para desteği sağladığı öğrenildi. Ayrıca kadınlar çift maaş uygulamasından faydalanabilecek. Peki çift maaş almak için gerekli şartlar nelerdir? Kadınların parayı nereden çekecekleri de belli oldu. Ödemeler nasıl yapılacak?

Devlet, sosyal desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Pek çok vatandaşa verilen ödemeler iki ayda bir veya aylık olarak gerçekleşmekte. 650 TL'lik yardımın nasıl alınacağı merak ediliyor. Kadınlardan esnafa kadar pek çok kişiye para desteği sağlanmakta. Peki para yardımı nasıl alınır?

Dul Maaşı Veriliyor

Eşi vefat etmiş olan kadınların iki ayda bir olmak üzere 650 TL aldığı bilinmekte. Düzenli olarak ödenen bu tutarla beraber belirli şartları da karşılamanız istenmektedir. Dul maaşı almakta olan kadın sayısı oldukça fazla. Prim günü esas alınarak ödemeler sağlanmakta. Yani eşinin vefat etmeden önce çalıştığı son yerdeki primi çok önemli. Ayrıca eşi emekli ise emekli maaşının bir kısmı dul maaşı şeklinde yansıyabilmektedir.

Kadınlara Çift Maaş

Dul kadınlar, çift maaş alabilmektedirler. Eşinin yanı sıra babasının da vefat etmesi durumunda babanın emekli aylığı dul kadına ödeniyor. Ancak burada dikkat çekici bir şart bulunmakta. Babanın ve eşin farklı sigortadan olması gerekmektedir. Sigorta farklılığı şartı ile çift maaş alınabilir. Bunun yanı sıra ödemeler PTT aracılığıyla sağlanacak. PTT üzerinden nakit ödemenizi çekebilirsiniz. Dul kadınlara sağlanan ayrıcalıklarla beraber pek çok kişi ödemelerini düzenli olarak almaktadır.

Kaynak: Takvim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.