Devlet Maaşı Olmayanlara Ödüyor! Geçim Sıkıntısındaysanız 2604 TL Hesabınızda!

Devlet Maaşı Olmayanlara Ödüyor! Geçim Sıkıntısındaysanız 2604 TL Hesabınızda!

Emekli maaşı, yardım parası ve diğer ödemelerden faydalanmayanlar için devletten destek müjdesi geldi. Haziran ayında hesaplara para yatacak. Geçim sıkıntısı yaşayanlar başvuru yapabiliyor.

SGK tarafından aylık ödeme almayan vatandaşlar için destek ödemeleri yapılıyor. Geliri düşük ve güvencesiz olan vatandaşlara, düzenli olarak para transferleri gerçekleştiriliyor. Hükümet bu konuda titiz bir şekilde çalışmaktadır. Peki, bu ay ne kadar ödeme yapılacak? İşte detaylar...

Devlet, emekli maaşı olmayan 65 yaş üstü vatandaşlar için yeni bir gelir desteği programı başlattı. Bu destek programı, düşük gelire sahip ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşların gelirlerini artırmayı amaçlamaktadır. "65 yaş aylığı" adı verilen bu destek ödemesi, emekli aylığı olmayan ve 65 yaş üstü olan vatandaşlara yönelik olarak gerçekleştirilecektir.

Bu destek programı, son haftalarda hayata geçirilmiş olup enflasyonla birlikte artan mali zorlukları hafifletmeyi hedeflemektedir. Devlet, emekli maaşı dışında herhangi bir kurumdan sosyal yardım veya ödeme almayan 65 yaş üstü vatandaşların gelirlerine katkıda bulunacaktır. Bu destek ödemesi, 3 ayda bir olacak şekilde hesaplara 2.605 TL olarak yatırılacaktır.

65 yaş aylığı için belirli kriterler bulunmaktadır. Başvuru yapacak vatandaşın aylık geliri, hane halkının sayısına göre asgari ücretin üçte birinden düşük olmalıdır. Ayrıca başvuran kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve emekli maaşı almaması gerekmektedir. Nafaka veya harçlık gibi herhangi bir kurumdan geliri olmamalı ve sosyal güvencesi olmadığı valilik raporuyla belgelenmelidir. Başvurular, gerekli belgelerle birlikte vatandaşın ikamet ettiği konuma en yakın valilik veya kaymakamlığa yapılmalıdır.

SGK tarafından aylık ödeme almayan vatandaşlar için gelir destek ödemeleri yapılacak. Bu destek programı, geliri düşük ve emekli maaşı olmayan 65 yaş üstü vatandaşları hedeflemektedir. Detaylı başvuru şartları ve gerekli belgeler, ilgili valilik veya kaymakamlıklarda temin edilebilir. Bu şekilde vatandaşlarımızın geçim sıkıntılarının azaltılması ve daha iyi bir yaşam sürmeleri hedeflenmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.