E-Devlet'ten Başvuran Herkese Aylık 2.500 TL Ödeme Yapılacak 1 Yıl Boyunca!

E-Devlet'ten Başvuran Herkese Aylık 2.500 TL Ödeme Yapılacak 1 Yıl Boyunca!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan ve vatandaşlara destek olan 2.200 TL ödemeler, bu yıl da şart kalkmadan devam ediyor. E-Devlet üzerinden başvuranlar 2.200 TL'yi 12 ay boyunca alabilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan ve vatandaşlara maddi destek olan 2.200 TL ödemeleri, şart kalkmadan devam ediyor. EİKP (Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi) kapsamında yapılan bu ödemeler, vatandaşların ekonomik zorluklarını bir nebze olsun hafifletmeyi amaçlıyor.

EİKP ödemeleri, koronavirüs salgını döneminde iş yerleri kapanan, işsiz kalan, yoksul ve bakıma muhtaç durumda olan vatandaşlara yönelik olarak yapılmaktadır. Bu destek paketi kapsamında yapılan 1. ve 2. faz ödemeleri gerçekleştirilmiş olup, 3. faz ödemeleri hala devam etmektedir.

E-Devlet üzerinden başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardımları bölümüne başvuru yapabilirler. Başvuruyu tamamlamak için "https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti" adresini ziyaret etmek yeterlidir. Başvurunun ardından sonucu da yine E-Devlet üzerinden öğrenilebilir.

Önceden, EİKP ödemesinden yararlanmak için aylık kazancın maksimum 5000 TL olması gerekmekteydi. Ancak şimdi, 5000 TL'nin üzerinde geliri olan vatandaşlar da ödemeden faydalanabilecekler. Bu sayede daha fazla kişi, destekten yararlanma imkanı bulacak ve maddi sıkıntıları bir miktar hafifletebilecekler.

EİKP (Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi) ile vatandaşlara sunulan destek, ekonomik zorluklarla mücadele eden kişilere umut ve rahatlama sağlamayı hedefliyor. Vatandaşlar, bu süreçte E-Devlet üzerinden başvurularını yaparak, 2.200 TL ödemeyi 12 ay boyunca alabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.