Emekli Bayram İkramiyesi Zamlandı! Yeni İkramiye 4 Bin TL Oldu!

Emekli Bayram İkramiyesi Zamlandı! Yeni İkramiye 4 Bin TL Oldu!

Emekliye Kurban Bayramı'nda kaç TL ikramiye ödeneceği belli oluyor. SGK'dan emekli olanlar için ödenecek toplam ikramiye 4 bin TL'ye çıktı. Emekliye ilaç gibi gelecek zam haberi verildi.

Bayram ikramiyesine yapılan 900 TL'lik zammın ardından yeni bir zam beklentisi oluşmuştur. Vatandaşlar, Kurban Bayramı'nda da aynı miktarda ödeme yapılıp yapılmayacağını merak etmektedir. Haziran ayının sonunda başlayacak Kurban Bayramı'na bir hafta kala, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama beklenmekte.

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen ve yasalaşan düzenlemeyle birlikte en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyesinin ise 2 bin liraya çıkarılması kararlaştırıldı. Bu düzenlemeye göre, Kurban Bayramı ikramiyeleri de bir açıklama gelmediği takdirde 2 bin TL olarak ödenecek. Yeni bir açıklama bekleniyor açıklama gelirse bayram ikramiyesi 4 bin TL olacak.

Bayram 28 Haziran'da Başlıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, zamlı bayram ikramiyelerinin ödeme tarihleri belirlendi. Kurban Bayramı bu yıl 28 Haziran'da başlayacaktır. Buna göre, emekli vatandaşların bayram öncesi Haziran ayı içerisinde ikramiyeleri hesaplarına yatırılacaktır. İkramiyelerin bayramdan 1 hafta önce, yani 21 Haziran Çarşamba gününden itibaren hesaplara yatırılması beklenmektedir.

Öte yandan, EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) ile emekli olan vatandaşlar da bu yıl zamlı bayram ikramiyelerini Ramazan Bayramı'ndan önce almışlardır. 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuata göre gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödenmektedir. Ramazan Bayramı ikramiyeleri 2023 yılında 14-19 Nisan tarihleri arasında ödenirken, Nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan kişilerin ikramiyeleri 9 Mayıs 2023 tarihinde ödendi.

Not: Ramazan Bayramı ikramiyesi 2000 TL olarak verildi. Kurban Bayramı ikramiyesinin de 2000 TL olarak ödenmesi bekleniyor. 2023 yılı itibarıyla emekliye 4000 TL ödeneceği anlamına gelmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum