Emeklilere Şubat Ayında Müjdeli Haber: Sürpriz Ek Ödeme Geliyor!

Emeklilere Şubat Ayında Müjdeli Haber: Sürpriz Ek Ödeme Geliyor!

Milyonlarca emekliyi sevindirecek müjde geldi! 16.2 milyon emekli için 18-21-24 Şubat tarihlerinde sürpriz ek ödeme yapılacak. Detaylar haberimizde..

Emeklilere Şubat Ayında Sürprizler Devam Ediyor!

Yeni yılda emekli maaşlarına yapılan süper zamın ardından, emeklileri sevindirecek bir başka müjde daha geldi. 16.2 milyon emekli için 18-21-24 Şubat tarihlerinde sürpriz ek ödeme yapılacak. Bu ek ödeme, emeklilerin yüzünü bir kez daha güldürecek.

Emekli Maaşlarındaki Süper Zam:

Yılın ilk ayında gerçekleşen süper zam, emekli maaşlarında adeta bir sevinç dalgası yarattı. En düşük emekli maaşı 10.000 TL'ye yükselirken, tüm emeklilerin maaşlarına yüzde 49,25 oranında zam yapıldı. Ocak ayında gerçekleşen bu zamın ardından, emeklilere Şubat ayında da sürprizler yaşanacak.

Emekliye Ek Ödeme ve Promosyonlar:

Şubat ayında emeklilere yapılacak sürpriz ek ödemenin yanı sıra, promosyonlar da emeklilerin yüzünü güldürecek. SGK ve bankalar arasındaki görüşmeler sonucunda belirlenen yeni promosyon miktarları, emeklilere daha cazip teklifler sunuyor. En yüksek promosyon veren bankalar arasında Akbank, ING Bank ve Türkiye Finans yer alıyor.

Emekli Maaş Ödeme Takvimi:

Emeklilere yapılan ödemeler, emekli tahsis numaralarına göre belirlenen tarihlerde gerçekleşiyor. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş ödeme takvimi şu şekildedir:

  • SSK Emeklisi: Tahsis numarasının son hanesi 9 olanlar 17 Şubat'ta, son hanesi 7 olanlar 18 Şubat'ta, son hanesi 5 olanlar 19 Şubat'ta, son hanesi 3 olanlar 20 Şubat'ta, son hanesi 1 olanlar 21 Şubat'ta, son hanesi 8 olanlar 22 Şubat'ta, son hanesi 6 olanlar 23 Şubat'ta, son hanesi 4 olanlar 24 Şubat'ta, son hanesi 2 olanlar 25 Şubat'ta, son hanesi 0 olanlar ise 26 Şubat'ta maaşlarını alacak.
  • Bağ-Kur Emeklisi: Tahsis numarasının son haneleri 9, 7 ve 5 olanlar 25 Şubat'ta, son haneleri 3 ve 1 olanlar 26 Şubat'ta, son haneleri 8, 6 ve 4 olanlar 27 Şubat'ta, son haneleri 2 ve 0 olanlar ise 28 Şubat'ta maaş alacak.

Başvurular 29 Şubat'ta Bitiyor:

Emekli promosyonu için başvuru tarihleri de belirlendi. Emeklilerin en geç 29 Şubat tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru sonrası 3 iş günü içinde promosyon, emeklinin IBAN numarasına tanımlanacak.

Emekliler için Şubat ayı, sürprizlerle dolu geçiyor. Yapılan ek ödemeler ve promosyonlar, emeklilerin maddi açıdan daha rahat bir dönem geçirmelerine katkı sağlıyor. Emeklilere verilen bu destekler, emeklilerin yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik önemli adımlardır

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.