Emekliye Çare Yeni Ara Zam! Maaşların Artması İçin TBMM Devrede!

Emekliye Çare Yeni Ara Zam! Maaşların Artması İçin TBMM Devrede!

Emekli maaşlarına ara zam uygulanması adına bekleyiş devam ederken güncel gelişmeler yaşandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı da müjdeyi verdi. Peki emeklilere yüzde kaç ara zam yapılacak? TBMM emekli zammı için ne zaman toplanıyor?

Son zamanlarda Türkiye'de emekli maaşları konusunda çeşitli yetkililer tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşlarındaki olası zamlar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım da Meclis açıldıktan sonra bu konuda adımlar atılacağını ifade etti.

TBMM'de Emekli Ara Zammı Gündemde

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Ekim ayının başında çalışmalara koyulacağı belirtildi. Meclis çalışmalarına başladığında, emekli maaşlarındaki muhtemel zamlar ana gündem maddelerinden biri olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da bu konuda gerekli hazırlıkları sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısından Açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yıl sonuna kadar bu konuda çeşitli hazırlıkların yapılacağını söyledi. Ekim ayı ile birlikte başlayacak olan bu sürecin, yıl sonuna kadar tamamlanarak emekli maaşlarına yapılacak olan zam oranları hakkında kamuoyu bilgilendirilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.