En Düşük Emekli Maaşına %50 Zam Kapıda! Dikkat: Herkes Aynı Oranda Zam Almayacak!

En Düşük Emekli Maaşına %50 Zam Kapıda! Dikkat: Herkes Aynı Oranda Zam Almayacak!

En düşük emekli maaşı 7500 TL iken %50 zam haberi geldi. Peki hangi emekli yüzde kaç maaş zammından yararlanacak? SGK'lı emekliler için yeni açıklamalar peş peşe geliyor. Hem Erdoğan hem de Vedat Bilgin'in ifadeleri önemli.

Emekliye kademeli şekilde yapılacak zamdan ötürü büyük bekleyiş sürüyor. Bakan Vedat Bilgin, daha önceden ifade ettiği üzere emekli için yapılan planlar çerçevesinde farklı zam oranlarını gündeme getirdi. Emekli maaşları belirli aralıklarda ödeme alanlar için daha farklı şekilde artacak. Bu nedenle eğer 7500 - 10 bin TL arasında bir maaş alıyorsanız %50 zamma hazırlıklı olun. Bu konuda bakanlıktan net bir açıklama bekleniyor. 

En Düşük Emekli Maaşı Kaç TL Olacak?

En düşük emekli maaşı, 7500 TL alan birisi için %50 zam yapılması durumunda 11.250 TL olacak. Bu da emeklilerin rekor oranda yeni bir maaşa kavuşacağı anlamına geliyor. Konuyla ilgili resmi açıklama henüz gelmese de kesinleşmesi durumunda buradan duyuru yapılacaktır. Ancak emekli maaşlarındaki makas aralığı tekrardan düzenlenecek mi o sorunun yanıtı daha fazla merak ediliyor. Çünkü kendisinden daha düşük sigorta primi yatırmış bir kişi ile aynı emekli maaşının verilmesi itirazlara neden olabilmekte. Bunun önüne geçilmesi adına başlatılacak çalışma yakından takip edilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapmış olduğu açıklamada maaş skalalarına göre artacağı yönünde vurguda bulunmuştu. Bu durumda maaş karışıklığı ve makas aralığına verilecek önemin çözüleceği düşünülüyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.