Erdoğan Açıkladı! Emekli Maaşlarına 2110 TL Ara Zam Geldi!

Erdoğan Açıkladı! Emekli Maaşlarına 2110 TL Ara Zam Geldi!

Emeklilere beklenmedik bir ara zam müjdesi geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamada, emeklilere 3600 ek gösterge zammı ve Temmuz ayında yapılacak olan zamın ardından maaşlarda artış olacağı duyuruldu.

SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklileri, Temmuz ayında yapılacak olan zamı beklerken, heyecan verici bir ara zam müjdesiyle karşılaştılar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamaya göre, emeklilere 3600 ek gösterge zammı verileceği belirtildi. Bu müjdeli haberin yanı sıra, Temmuz ayı sonrasında da emekli maaşlarında artış yaşanacağı müjdesi verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı açıklamada bu yeni düzenlemenin seçim sonrası TBMM gündemine geleceğini ve kısa sürede yasalaşmasının beklendiğini ifade etti. Bu düzenlemenin resmi gazetede yayınlanmasıyla birlikte milyonlarca emekliye rahat bir nefes aldıracak düzenlemelerin hayata geçirileceği belirtildi.

2023 yılının başında yapılan ek gösterge düzenlemesiyle birlikte kamu çalışanlarının ek göstergelerinde artışlar yaşandı. Öğretmenler, polisler, hemşireler gibi bazı meslek gruplarının ek göstergeleri 3600'e çıkarıldı. Ancak son yapılan yasal düzenlemeyle birinci dereceye gelen tüm kamu çalışanlarının bu düzenlemelerden faydalanacağı açıklandı. Böylece toplamda 5 milyon 300 bin kamu çalışanının maaşlarında etkileşim gözlemlenecek.

Düzenleme kapsamında şefler, araştırma ve planlama uzmanları, teknikerler ve uzman personel de artık ek gösterge alabilecekler. Kamu çalışanlarının maaşlarına 15 Ocak itibariyle ek gösterge zammı yansıtılacak. Bu zam tutarları, hizmet süresi ve ek gösterge oranına göre değişkenlik gösterecek.

Son düzenlemeyle birlikte tüm kamu çalışanları ek göstergedeki artıştan faydalanacak. Yardımcı hizmetler sınıfında yer alan ve hiçbir ek göstergesi bulunmayan kişilere de 600 ek gösterge verileceği açıklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.