Erdoğan Emeklilere Maaş Zammı Düşünüyor! Bakanlıklar Devreye Girdi, Emekli En Düşük Maaşı Kaç TL Olacak?

Erdoğan Emeklilere Maaş Zammı Düşünüyor! Bakanlıklar Devreye Girdi, Emekli En Düşük Maaşı Kaç TL Olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdesinden sonra bakanlıklar aracılığı ile emekliye ne kadar ödeme yapılacağı merak edildi. En düşük emekli maaşı 13 bin TL'yi bulacak mı? Asgari ücrete sabitleneceği yönündeki iddialar doğru mu?

Erdoğan Emekliye Müjdeyi Verdi!

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024 Ocak ayı için özellikle dar gelirli ve sabit gelirli vatandaşlara yönelik planlarının ne olacağına dair, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı şu anda yetkili sendikalarla memur maaşları üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda. Aynı şekilde, emeklileri de göz ardı etmeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Bu ay sonuna kadar bu çalışmaların devam edeceği ve memnun edici sonuçlar almayı planlıyoruz" dedi.

Vatandaşa Olumlu Mesajlarını İletti!

Erdoğan, ekonomik zorlukların farkında olduklarını ve vatandaşların yaşadığı sıkıntıları yakından takip ettiklerini ifade etti. "Vatandaşlarımıza yaptığımız ve yapacağımız iyileştirmeleri anlatırken, geleceğe dair umutları artıyor. Herkes içini rahat tutsun; ekonomi yönetimimiz işinin uzmanıdır. Enflasyonun tek haneli rakamlara ineceğine olan inanç tam" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.