Erdoğan Geliri Düşük Ailelere Seslendi! Aile Destekleri İçin Kaç TL Ödeme Yapılacak?

Erdoğan Geliri Düşük Ailelere Seslendi! Aile Destekleri İçin Kaç TL Ödeme Yapılacak?

Ailelere yapılacak destek ödemeleriyle ilgili önemli gelişmelere yer verildi. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması milyonların yüreğine su serpti. İşte güncel detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aile destek programının süresinin uzatıldığını açıkladı. Programın başlangıcı geçen yıla dayanıyor ve her haneye, aile bireylerinin aylık gelirine göre değişen miktarlarda finansal yardım sağlanıyor. Sürenin uzatılmasıyla birlikte, Eylül ayı için yapılacak ödemeler ve destek kategorileri konusunda meraklı bir bekleyiş içerisine girildi.

Aile Destek Ödemeleri Kaç TL Oldu?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı henüz Eylül ayı için aile destek ödemelerini gerçekleştirmiş değil. Ancak bu ödemelerin yakın zamanda yapılması öngörülüyor. Ödeme miktarları ise ev halkının aylık gelirine göre belirleniyor. Örneğin, ailede kişi başına düşen aylık gelir 450 TL veya daha düşükse, bu haneler 1.250 TL destek alacaklar. Eğer bu gelir 450 TL ile 911,15 TL arasındaysa, destek miktarı 1.100 TL olacak. 911,15 TL ile 1372,30 TL arasındaki gelire sahip haneler için 950 TL, ve 1372,30 TL ile 1833,45 TL arasındaki gelire sahip haneler için ise 850 TL destek sağlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.