Erdoğan Kesenin Ağzını Açtı! Memur ve Emekli Maaşlarına 3 Zam Birden Geliyor..

Erdoğan Kesenin Ağzını Açtı! Memur ve Emekli Maaşlarına 3 Zam Birden Geliyor..

Memur ve emekli maaşlarına Temmuz ayında yapılacak 3'lü zam düzenlemesiyle seyyanen zam, refah payı ve 3600 ek gösterge artışı yapılacak. Bu müjde, memurlar ve emekliler arasında sevinçle karşılanırken, gelir düzeylerinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Memur ve Emekli Maaşlarına Temmuz Ayında 3'lü Zam Müjdesi! Seyyanen Zam, Refah Payı ve 3600 Ek Gösterge Artışı Yapıldı

Türkiye'de memur ve emekli maaşlarına Temmuz ayında gerçekleştirilecek 3'lü zam müjdesi büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Seyyanen zam, refah payı ve 3600 ek gösterge artışıyla birlikte memurlar ve emekliler maddi anlamda rahatlama sağlayacak.

Bu zam düzenlemesi kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Bağ-Kur emeklilerine ilk 6 aylık enflasyon oranında bir artış yapılacak ve refah payı da eklenerek maaşlarda iyileştirme sağlanacak. Ayrıca, 7.500 TL'nin üzerinde maaş alan emekliler için kademeli bir iyileştirme planı uygulanacak. Farklı aylık seviyelerine göre zam oranları belirlenecek ve bu şekilde gelir düzeyleri yükseltilecek.

Memur emeklileri için ise toplu sözleşme kapsamında yüzde 6 zam yapılacak ve ilk 6 aylık enflasyonun yüzde 8'i aşan kısım üzerinden fark verilecek. Bunun yanı sıra, ek iyileştirme de söz konusu olacak. Hükümet, en düşük memur aylığını 22.000 TL'ye yükseltme hedefiyle bu düzenlemeyi gerçekleştirecek. Fakat artışlar tüm memurlar için aynı olmayacak, refah payı ile birlikte düzenlemeler yapılacak ve en düşükten yukarıya doğru bir düzenleme sağlanacak.

Seyyanen zam, refah payı ve ek gösterge artışıyla birlikte memurlar ve emeklilerin gelirleri önemli ölçüde artacak. Seyyanen zam ve refah payı ile tüm memurlara 5.000 TL'ye varan artışlar yapılması planlanıyor. Bu sayede en düşük maaş alan memurun geliri 22.000 TL seviyesine yükselecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.