Erdoğan Tüm Şartları Kaldırdı! Başvuran Herkese 2200 TL Yardım Yapılacak..

Erdoğan Tüm Şartları Kaldırdı! Başvuran Herkese 2200 TL Yardım Yapılacak..

Son dakika haberi: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlara destek amacıyla sağlanan EİKP ödemelerinin bu yıl da devam edeceğini duyurdu. EİKP olarak bilinen ve 2.200 TL olarak verilen ödemeler, artık şartlara bağlı olmadan yapılacak. EİKP, koronavirüs salgını döneminde maddi zorluklar yaşayan, işsiz kalan, iş yerleri kapanan, yoksul ve bakıma muhtaç olan vatandaşlara yönelik bir yardım programıdır. Şimdi ise bu yardımlar şart kalkmadan sürdürülecek.

EİKP (Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi) ile vatandaşların desteklenmesi amaçlanmaktadır. 1. ve 2. faz ödemeleri gerçekleştirilen EİKP'nin 3. faz ödemeleri ise hala devam etmektedir. Vatandaşlar başvurularını kolayca e-Devlet üzerinden yapabilmektedir. EİKP ödemesinden yararlanmak için hangi şartlar gerekmektedir? Başvuru nasıl yapılır ve ödemeler nereden alınır? İşte EİKP sosyal yardım desteği hakkında detaylar...

EİKP başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım başvuru hizmetini kullanabilirler. Başvuruları için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti adresini ziyaret etmeleri yeterlidir. Formdaki bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından başvuru sonucunu da yine e-Devlet üzerinden öğrenebilirler.

EİKP şartları, artık aylık kazancın maksimum 5000 TL olması gibi bir kısıtlamaya tabi değildir. Bundan böyle, 5000 TL'nin üzerinde kazanan vatandaşlar da EİKP ödemelerinden yararlanabilecektir.

Devletin sağladığı EİKP ödemeleri, maddi zorluk içinde olan vatandaşlara bir destek olarak sunulacak ve 1 yıl boyunca her ay 2200 TL olarak ödenecektir. Bu yardımların hayırlı olması ve vatandaşların ihtiyaçlarını bir nebze olsun gidermesi umulmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.