Erdoğan'dan Seçim Sonrası Büyük Sürpriz! Maaşlara Yüzde 100 Zam Kesinleşti

Erdoğan'dan Seçim Sonrası Büyük Sürpriz! Maaşlara Yüzde 100 Zam Kesinleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonrası ilk gün önemli bir sürpriz açıklama yaparak maaşlara büyük bir zam müjdesi verdi. Emekli ve memur maaşlarına yapılan zamlar yüzde 100'e kadar çıkarken, maaşlar 5 haneye ulaştı. Detaylar şu şekilde:

Türkiye'de 16 milyonu aşkın emekli sayısı ve memurlar için beklenen zam haberleri sonunda netlik kazandı. Temmuz 2023 ara zamlarıyla ilgili ilk açıklamaların yapılması milyonlarca vatandaşın merakını giderdi. Maaş hesaplamalarında yüzde 100'e varan zamlar uygulanırken, vatandaşlar net rakamları öğrenmek için sabırsızlanıyor.

MAAŞLARA YÜZDE YÜZ ZAM GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en az memur maaşı ve emekli maaşlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Minimum memur maaşı miktarı 10.600 TL'ye yükseldi. Aynı şekilde en düşük emekli maaşı da 10.600 TL olarak belirlendi. En az emekli maaşı ise 22.000 TL olarak kesinlik kazandı. Peki, zam oranları kademeli olarak uygulanacak mı? Temmuz 2023 maaş zamları ne kadar olacak? İşte ayrıntılar...

Zamlar Seçim Öncesi Başladı Emekliler için yapılan düzenlemeler seçim öncesi dönemde hayata geçirildi. Seçimlerden önce en düşük emekli maaşı zam oranı 2.000 TL olarak belirlendi. Bunun üzerine en az emekli maaşı 7.500 TL'ye yükseldi ve bayram ikramiyeleri için enflasyon göz önünde bulundurularak iyileştirme yapıldı. Böylece 2023 yılında emekliler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyelerini 2.000 TL olarak alacaklar.

En Az Maaş 10.000 TL! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları doğrultusunda en az emekli maaşı 10.000 TL olacak, minimum memur maaşı ise 22.000 TL'den başlayacak. Vatandaşları enflasyonun altında ezdirmeme sözü veren ve yeniden 13. Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, kademeli maaş düzenlemesinin hem emekliler hem de memurlar için geçerli olacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.