Erdoğan'ın Talimatıyla Emekli Maaşına Zam Yapılacak! Bakanlıklar Toplandı ve Zam Görüşmeleri Başlıyor!

Erdoğan'ın Talimatıyla Emekli Maaşına Zam Yapılacak! Bakanlıklar Toplandı ve Zam Görüşmeleri Başlıyor!

Emekli maaşının kaç TL olacağı sorusu bir süredir yanıt aramaktaydı. Bakanlıkların bir araya gelmesi ile sorun çözülecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bizzat talimatı ile maaşların artması yönünde bir açıklama beklenmekte. Yeni emekli maaşı kaç TL olacak?

Geçtiğimiz haftalar içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşlarında bir iyileştirme yapılacağını ve bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın çalışmalara başladığını duyurdu. Ak Parti'nin ikinci adamı Binali Yıldırım da, Meclis toplandığında emekli maaşlarına yönelik bir artış planlandığını ifade etti. Ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yeni yasama dönemine girmesiyle birlikte, emekli maaşlarında ne gibi bir değişiklik olacağı büyük bir ilgiyle bekleniyor.

Erdoğan'ın Emekli Maaşı Zammında Talimatı Var!

Ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de yakın zamanda yaptığı açıklamalarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en düşük emekli maaşlarında bir artış yapılması yönünde talimat verdiğini belirtti. Şu anda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli maaşlarında ne kadar bir artış yapılacağı konusunda hesaplamalarını sürdürüyorlar. Meclis'in Ekim ayında toplanmasının hemen ardından, emekli maaşlarıyla ilgili daha detaylı bir planın ortaya çıkması ve bu konuda kamunun bilgilendirilmesi öngörülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.