Et ve Süt Kurumu Fiyatları Düşürüyor! Kasaptaki Pahalı Kırmızı Et Fiyatlarına Son!

Et ve Süt Kurumu Fiyatları Düşürüyor! Kasaptaki Pahalı Kırmızı Et Fiyatlarına Son!

Kıyma ve kuşbaşı kaç TL olacak diye sorulurken kırmızı ete indirim müjdesi geldi. Et ve Süt Kurumu yüzde kaç indirim yapacak? %50'ye yakın indirimle kasaptaki etten çok daha ucuza satılacak.

Kırmızı et satın almak isteyenlere Et ve Süt Kurumu'ndan (ESK) haber geldi ESK'nın güncel açıkalması sonrasında kıyma ve kuşbaşı fiyatları dibe iniyor. Artık kasaptan alışveriş yapmanıza gerek bile kalmayacak. Çünkü aradaki fark neredeyse %50'yi bulacak seviyede.

Kıyma ve Kuşbaşına İndirim Uygulanacak

Kırmızı et fiyatlarına yapılacak indirimle birlikte kıyma ortalama 215 TL'ye satılacak iken kuşbaşı da 235 TL'ye satılabilecek. Bu nedenle ette büyük bir indirim dalgası bizleri bekliyor. Normal şartlarda kasapta 300 TL'nin üzerinde olan eti daha ucuza satın almış olacaksınız.

Kasap Eti Ne Zaman Ucuzlar?

Kasap etinin ne zaman ucuzlayacağı büyük bir muamma. Maliyet arttıkça kasaplardaki fiyatlar da artıyor. ESK'nın şube sayısı ise ülkedeki tüm vatandaşların ihtiyacını karşılayacak seviyede değil. Bu nedenle bir şekilde kasaba yolunuz düşerse daha yüksek fiyattan et almak durumunda kalacaksınız.

Bayramdan Sonra Fiyatlar Düşebilir

Kasaptaki et fiyatlarının Kurban Bayramı'ndan sonra ucuzlayabileceği belirtiliyor. Hal böyle iken sizler de ucuz et fiyatlarını değerlendirmek isterseniz bayram sonrasını ve aynı zaman şu an için Et ve Süt Kurumu'nu tercih edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.