Ev Hanımlarıda Artık Emekli Olabilecek! 25 Yıl Evli Olan Ev Hanımları Erken Emeklilik Faydalanacak..

Ev Hanımlarıda Artık Emekli Olabilecek! 25 Yıl Evli Olan Ev Hanımları Erken Emeklilik Faydalanacak..

Ev hanımlarının emekli olması için gerekli şartlar merak ediliyor. Pek çok kadın emeklilik için ne gerekiyor araştırıyor. Peki en az 25 yıl evli kalanlar emekli olabilecek mi? 50'li yaşlarda emeklilik için yapılması gerekenleri ve SGK'nın fırsatlarını paylaşacağız. SGK üzerinden prim borçlarınızı yapılandırın.

Emekli olmak için çalışma şartı arandığı biliniyor. Ancak evli kalma süresinin de emeklilik için etkili olduğunu biliyor muydunuz? Peki evli kadınlar nasıl emekli olabilir? Meclisten geçmesi beklenen tasarıyla ilgili yaşanan gelişmeler heyecanlandırdı. Özellikle de kariyer konusunda geri planda kalan ev hanımları için çeşitli müjdeler veriliyor. TBMM'den geçmesi durumunda erken emeklilik müjdesi ve 50'li yaşlarda emekliliğin önü açılacak.

Ev Hanımı Emeklilik Şartları

ev hanımlarının emekli olması için öncelikle en geç 1995 yılından beri evli olması gerekiyor. 25 yıllık evli kalma şartını yerine getirmeleri durumunda erken emeklilik mümkün olabilir. Güncel olarak SGK'ya ait bir kaydın yer almaması gerekmekte. Daha önce SGK'ya kaydolmuş olsanız dahi mevcut şartlarda güncel olarak kaydınızın olup olmadığı önemlidir. Bu detaydan sonra son olarak 50 yaşını geçtiyseniz başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapılandırma ile Emekli Olacaksınız!

SGK prim borçlarınızı yapılandırarak emekli olabilirsiniz. Gerekli şartları karşılamanız durumunda son aşamanın prim yapılandırma işleminden geçtiğini belirtelim. Başvuru için SGK'ya gitmelisiniz. Böylelikle emeklilik için ilk adımı atacaksınız. Çeşitli değerlendirme ve hesap döküm sonucu tarafınıza bilgi verilecek. Prim borçlarınızı ödemeniz için işlemler başlatılacak.

Kaynak:Takvim Gazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.