Evde Çocuğuna Bakanların Sigortasını Devlet Ödüyor! Her Yıl 12.804 TL Destek Haberi Geldi!

Evde Çocuğuna Bakanların Sigortasını Devlet Ödüyor! Her Yıl 12.804 TL Destek Haberi Geldi!

Çalışmayan ve çocuklarına bakan ev hanımlarının emekli olması sağlanacak. Devlet emeklilik için sigorta primlerini ödüyor. Evde çalışmayan milyonlarca kadının emekliliği için yıllık 12.804 TL destek ödemesi yapılacak.

Evde çocuğuna bakan ev hanımlarının sigorta primlerinin ödenmesi konusunda devletin önemli çalışmaları mevcut. Konuyla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan açıklama da geldi. Derya Yanık, ifadeside ev hanımlarının sigorta primlerinin bir kısmını devletin karşılayacağını belirtti.

Sigorta primlerinizin üçte biri kadarını devlet ödeyecek. Ev hanımlarına sunulan bu fırsat ile birlikte emekli olmaları sağlanacak. Böylelikle aylık en düşük 7500 TL maaş alabilirsiniz. Elbette bu maaş zamanla enflasyona bağlı olarak yükselecektir. Temmuz ayında yeni bir maaş zammı da bekleniyor. Tüm bunlarla birlikte devletin yıllık olarak sağlayacağı destek de duyuruldu.

Aylık 1067 TL'den olmak üzere yıllık 12.804 TL destek ödemesi yapılacak. Sigorta paranızın önemli kısmı karşılanacak. SGK'ya daha düşük sigorta prim bedeli yatıracaksınız. Kadınları ilgilendiren bu fırsattan yararlanmak ise oldukça kolay.

Kaç yaşında emekli olacağınızı merak ediyorsanız sigorta giriş tarihinden sigorta prim sayınıza ve kaç yıldır sigortalı olduğunuza göre değişkenlik gösterecektir. 9 Eylül 1999 yılı öncesinde sigorta girişini yapmış olanlar 50'li yaşlarında emeklilik fırsatı yakalıyor. Çeşitli değişkenlere bağlı olarak daha da erken yaşlarda emekli olabiliyorsunuz. SGK'ya başvurmanız ve söz konusu destekle ilgili bilgi almanız oldukça önemlidir.

Ev hanımlarının emekli maaşı alması ve kendi ayakları üzerinde durması mühim bir konudur. Ev ekonomisine de katkısı olacağı için hem kendi hem de aile adına emekliliği için işlem yapılması gereklidir. Siz de eşiniz veya anneniz için sigorta primi yatırmayı düşünüyorsanız detayları araştırmalısınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.