Genç Çiftlere Müjde: 150 Bin TL Faizsiz Evlilik Kredisi Başvuruları Başlıyor!

Genç Çiftlere Müjde: 150 Bin TL Faizsiz Evlilik Kredisi Başvuruları Başlıyor!

Yeni yuva kuracak gençleri sevindirecek haber geldi! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın açıklamasına göre, 150 bin TL'lik faizsiz evlilik kredisi başvuruları 15 Şubat 2024 tarihinde başlıyor. İşte detaylar..

Yeni yuva kuracak gençler için heyecan verici bir gelişme yaşanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın duyurusuyla, evlenecek çiftlere yönelik 150 bin TL'lik faizsiz evlilik kredisi başvuruları yakında başlayacak.

Başvuru Tarihleri ve Şartlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, 150 bin TL'lik faizsiz evlilik kredisi başvurularının 15 Şubat 2024 tarihinde başlayacağını açıkladı. Bu krediye başvurabilmek için çiftlerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Kredi Detayları

Başvurusu onaylanan genç çiftlere, 48 ay vadeli ve 2 yıl geri ödemesiz olarak toplamda 150 bin TL faizsiz kredi verilecek. Bu kredi, yeni evlenecek çiftlerin ev kurma sürecine önemli bir destek sağlayacak.

Başvuru Yöntemi

Faizsiz evlilik kredisi başvuruları, aile.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak. Başvuru sürecinde gerekli belgelerin ve bilgilerin eksiksiz bir şekilde sunulması önem taşıyor.

Öncelikli Başvuru Grubu

150 bin TL faizsiz evlilik kredisi ödemesinden deprem bölgesindeki gençler öncelikli olarak faydalanacak. İlerleyen süreçte, programın Türkiye genelindeki tüm gençleri kapsaması bekleniyor.

150 bin TL faizsiz evlilik kredisi, yeni yuva kuracak genç çiftler için önemli bir destek olacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bu adımı, gençlerin evlilik hayallerine daha kolay ulaşmalarını sağlayacak. Detaylar açıklandıkça haberi güncellemeye devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.