İkramiyeler Mecliste Görüşülecek! Emekliye Bayramın 100. Yılında Kaç TL İkramiye Alacak?

İkramiyeler Mecliste Görüşülecek! Emekliye Bayramın 100. Yılında Kaç TL İkramiye Alacak?

Emekli bayram ikramiyelerine üçüncü bir ödeme daha eklenecek gibi duruyor. Meclis'te bu konunun tartışılacağı iddia edildi. TBMM'ye 100. yıl bayram ikramiyesi ile ilgili teklif gelecek mi? İşte emekli ikramiyelerinde son durum...

Ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yeni yasama dönemine girişi ile beraber, emekli maaşlarında yapılacak olan zamlar konusundaki araştırmalar yoğunlaştı. Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'ın, Ekim ayı içerisinde emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemelerin Meclis'te ele alınacağını ifade etmesi, çeşitli spekülasyonlara ve hesaplamalara neden oldu. Bu çerçevede, maaş artışının yanı sıra emeklilere ikramiye verilip verilmeyeceği de merak konusu oldu.

Emekliye 100. Yıl İkramiyesi Ödenecek mi?

Meclis'in yeni döneminin başlamasıyla, emekli maaşlarında yapılacak zamlar hakkındaki çalışmalar ivme kazanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Hazine ve Maliye Bakanı, maaş zamları üzerine istişarelerde bulunacaklar. Maaş artışlarının yanında, önümüzdeki günlerde emeklilere ikramiye ödemelerinin yapılıp yapılmayacağı da gündeme geldi. Cumhuriyetin 100. yılında ikramiye ödemesi yapılacağına dair söylentiler olmasına rağmen, bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konu üzerine yapılan çalışmaların sürdüğünü dile getirirken, ilerleyen dönemde emeklilere 5000 TL bayram ikramiyesi ödemesi yapılmasına dair bir karar alınırsa, bu durum halka duyurulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.