Kamu Bankası Onay Verdi! Prim Borcunu Ödeyip Emekli Olacaklar Dikkat!

Kamu Bankası Onay Verdi! Prim Borcunu Ödeyip Emekli Olacaklar Dikkat!

Şubelere giderek anında SGK prim borç kredisi çekebilirsiniz. Emekli olmanıza ramak kaldıysa bu fırsatı kaçırmayın. Kamu bankası elindeki tüm fırsatları emekli için kullanıyor. 100 bin TL'nin üzerinde kredi çekebilirsiniz.

Sigorta prim borcu olan ve bu borcu ödeyerek kısa süre içerisinde emekli olma şansı olan vatandaşlara müjdeli haber duyuruldu. Kamu bankasına gelenler kısa süre içerisinde emekli olabilmek için kredi çekebiliyor. Bu sayede kısa süre içerisinde kredi faiz oranına göre işlem sağlayabiliyorsunuz. Güncel olarak kimler kredi çekebilecek? 

Sigorta prim borcu ödemelerinizi toplu şekilde ödemek sizi emekliliğe daha da yaklaştıracak. Böylelikle emeklilik yaşınızdan da düşmüş olacaksınız. Kısa sürede emekli maaşınızı almaya yaklaşmak istiyorsanız kredi çekmeniz gerekebilir. Bankalar ise düşük faiz oranları üzerinden emeklilerin ihtiyacını giderecek kredi paketleri ile karşımıza çıkıyor.

Mevcut prim borcunuzu ödeyerek sizler de emeklilik sürenizi kısaltabilirsiniz. Bazı vatandaşların prim borçlarını toplu şekilde ödemesi halinde anında emekli olabileceği vurgulanıyor. Bu sayede geri ödeme planını emekli maaşınız üzerinden yapabileceksiniz. Söz konusu kredi paketlerini inceleyerek sizler de emeklilik için ne kadar kredi çekmeniz gerektiğini ölçebilirsiniz.

Ziraat Bankası'na gelen emekli adayları, 100 bin TL'nin üzerinde kredi çekebiliyor. Borcunuzun kaç TL olduğuna göre değişmekle beraber vade sayısında da seçenekleriniz artabilmektedir.

EYT kredisi altında verilen bu ödemeden yararlanabilmek için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmenizi öneririz. Bu sayede başvuru işlemleriniz hızlı şekilde tamamlanacaktır. SGK'dan prim borcunuzun olduğuna dair bir yazı almayı unutmayın. Bankanın internet sitesinde yer alan bilgi doğrultusunda aşağıdaki detaylara da dikkat ediniz:

"EYT kredisi başvurusu sırasında SGK prim borcu yazısı gerekmektedir.
Farklı ödeme seçenekleri sunulmaktadır.
50.000 TL’ye kadar olan krediler için 36 aya kadar, 50.001 TL ve üzeri ile 100.000 TL arası krediler için 24 aya kadar ve 100.001 TL ve üzeri olan krediler için ise 12 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.