Kişi Başına 4853 TL Ödenecek! Aileler Başvuru Yapabiliyor! TC Kimlik Numarasına Göre Ödenecek!

Kişi Başına 4853 TL Ödenecek! Aileler Başvuru Yapabiliyor! TC Kimlik Numarasına Göre Ödenecek!

Başvuru yapan aileler kişi başına 4853 TL sosyal yardım parasını alabilecek. TC kimliği 0,2,4,6,8 ile bitenler için ödeme tarihleri paylaşıldı. Bakanlık duyurusuyla yapılan sosyal destek ödemesi ve detaylar...

Ailelerin başvuru sağladığı ve düzenli olarak yapılan sosyal destek ödemeleri hakkında bilgi verelim. Yapılan başvurulara göre ödemelerin miktarı da değişiyor. 2023 yılında sosyal yardım paralarının zamlanmasıyla birlikte detaylar açığa çıktı. 

Çocuklara 4853 TL Ödeme!

Aileler, başvuru yapmaları halinde ve şartları karşılıyorlarsa ödeme almaya hak kazanıyor. Çocuklara ortalama 4853 TL ödeme yapılmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yapılan ödemelerde ortalamanın ciddi oranda arttığını belirtmişti. Bu nedenle SED ödemelerini kimlerin alabileceğiyle ilgili detayları paylaşalım. Sosyal ve Ekonomik Destek açılımına sahip olan yardım programı, çocukların eğitimleri ve aynı zamanda sosyal hayatlarına destek verilmesi adına başlatıldı. Eğitim durumunuz alacağınız aylık ödemede etkilidir.

yardim-1.jpeg

Memur maaşı arttıkça sosyal destek ödemeleri de zamlanmaktadır. Bu kapsamda SED ödemelerine de Temmuz ayında zam gelmesine kesin gözle bakılıyor. Ortalama ödenen miktar da bu yüzden artış gösterecektir. Ödemelerin aynı hanede bulunan en fazla kişiye yapılacağını da hatırlatalım. Aynı hanede üç çocuk var ise hepsine ödeme yapılması mümkün değildir. 

Ödemelerin yapılma amacı ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesinde şu şekilde yazmaktadır:

"Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelerin, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici bir süre verilen ekonomik destekler ile ve psiko- sosyal destek sistemidir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.