Kredilerde Borç Yapılandırması Başladı! Öğrencilerin Gecikme Faizleri Silinecek!

Kredilerde Borç Yapılandırması Başladı! Öğrencilerin Gecikme Faizleri Silinecek!

Pek çok öğrenci, öğrenim ve katkı kredilerini ödeme konusunda sıkıntı çekiyor. Bu nedenle gecikme faizleri de birikti ve borçları iyice arttı. Fakat kredi borç yapılandırması için son tarih verildi. Böylelikle yapılandırma kapsamında gecikme faizleri olmadan borcunuzu ödeyebileceksiniz. Taksit seçeneği ile kredilere uygulanacak faiz oranları da belli oldu.

Öğrenim ve katkı kredisi borcu olan vatandaşlar, borçlarını yapılandırmaları halinde gecikme faizini ödemek zorunda kalmayacak. Yapılandırma için son tarih merak edilirken taksitlere bölerek ödemelerinizi kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz. Alınan kredilerin yapılandırılması için bir an önce harekete geçmeniz gerekiyor. Çünkü süre gittikçe yaklaşmakta.

Son Tarih 31 Ağustos!

Borç yapılandırması için son tarihin 31 Ağustos olduğu açıklandı. Bu nedenle de yapılandırmalar konusunda hızlı hareket edilmesi gerektiği vurgulanıyor. Eğer kredi borçlarınızı ödemek istiyorsanız gecikme faizinin tahsilatta yer almayacağı belirtiliyor.

Kredi Ödemelerinde Taksit Avantajı!

Kredi ödemeleri için yapacağınız taksitler büyük öneme sahip. Taksitlerin ilkini 30 Eylül'e kadar ödemelisiniz. Daha sonra ise iki ayda bir ödeme şeklinde yapabileceksiniz. Ancak tahsil edilen tutar, yapacağınız taksit sayısı ile doğru oranda olacaktır. 6 taksit 12 ay için 1,09 faiz oranı uygulanacakken, 9 taksit 18 ay için 1,135 faiz oranı mevcut. 12 taksit 24 ayda 1,18 faiz oranı ve son olarak 18 taksit 36 ay ödeme için 1,27 faiz ile ödeme yapacaksınız. Bu durumda peşin ödemenin daha avantajlı olduğu belirtiliyor. Yine de kredi yapılandırdığını için gecikme faizi riskiyle karşılaşmayacaksınız.

Tamamını Öderseniz Faiz Yok!

30 Eylül 2021'de kadar tüm borçlarınızı ödemeniz dahilinde herhangi bir faiz uygulanmayacağı belirtiliyor. Gecikme faizinin haricinde taksitler için alınan faizler de buna dahil.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.